• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.994
6.072
Скопје
www.facebook.com

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.667
5.525
Skopje
Да се надоврзам на мојот претходен пост: би предложил да се ограничи бројот на постови по член на ден, и да не се дозоволи да има повеќе од три последователни (не споени) објави во иста тема. Исклучок секако би биле туторијалите и на нив слични постирани теми.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.682
3.375
www.iwmnetwork.com
Да се надоврзам на мојот претходен пост: би предложил да се ограничи бројот на постови по член на ден, и да не се дозоволи да има повеќе од три последователни (не споени) објави во иста тема. Исклучок секако би биле туторијалите и на нив слични постирани теми.

memes-funny-memes-dank-memes-cops-suspect-is-driving-a-green-everything-car-with-multiple-logos
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.917
2.874
Скопје
Таман ве пофалив :(


Мислењето е автоматски споено:

Да се надоврзам на мојот претходен пост: би предложил да се ограничи бројот на постови по член на ден, и да не се дозоволи да има повеќе од три последователни (не споени) објави во иста тема. Исклучок секако би биле туторијалите и на нив слични постирани теми.
Да бе Бањифико - ќе ќутиме сега :rolleyes:
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.139
6.124
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Ставајте ги на YT во меџувреме де.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.105
7.570
Мелмак
Кога отварам оглас темата која се креира пропратно со огласот изгледа не ја надгледуваме по default. Би го направил тоа да е по default надгледувано пошо се пропуштаат пораки и прашања околу огласот така.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.682
3.375
www.iwmnetwork.com
Ај внесете саппорт за прикачување кратки видеа да речеме 5мб h264/265 mp4.

Ова не би го направиле кога за тоа постојат веќе сервиси и нудат embed.
Проблемот е што е тешко за менаџирање, може да направи проблеми со compliancy а воедно и троши бааги ресурси.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.172
11.921
Скопје
androgaming.com
Ова не би го направиле кога за тоа постојат веќе сервиси и нудат embed.
Проблемот е што е тешко за менаџирање, може да направи проблеми со compliancy а воедно и троши бааги ресурси.

Па ави фајл ви стои во листата атачменти. Барем за нив ставете insert as
 

Атачменти

  • aYVpdox_460svav1.avi
    744,3 KB · Прегледи: 12
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.095
4.686
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Да се дозволи пребарување на 3 карактери. Има доста работи во Ит што се 3 карактери - еве мене конкретно ми требаше мислење за UPS и пробав да побарам :) Исто USB, DHL, CPU, PSU и тон други :)
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.095
4.686
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.816
30.674
kalco.ru
Да се дозволи пребарување на 3 карактери. Има доста работи во Ит што се 3 карактери - еве мене конкретно ми требаше мислење за UPS и пробав да побарам :) Исто USB, DHL, CPU, PSU и тон други :)
Користи * на крајот од зборот
Пример UPS*
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.153
1.396
Screenshot 2022-11-18 at 16.37.28.png Screenshot 2022-11-18 at 16.37.28.png

Како што има "thumbs up" емоџи, би додал и "thumbs down" емоџи.
Следствено, наместо да го зголемува бројот на допаднати мислења - би се намалувал.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.816
30.674
kalco.ru
Намалување никако, лошо искуство од минатото
Погледнете го атачментот 119133Погледнете го атачментот 119134

Како што има "thumbs up" емоџи, би додал и "thumbs down" емоџи.
Следствено, наместо да го зголемува бројот на допаднати мислења - би се намалувал.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.568
13.030
Ма пуштете намалување. Имам тука некои „пријатели“, па кога ќе почнам на секое нивно мислење по еден антилајк... :) :) :)
Тоа е и проблемот. Зајадливоста е заштитен знак на нашето општество.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.815
Мислења
910.681
Членови
32.546
Огласи
786
Најнов член
edon.dev
На врв Дно