• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

toshex

the fool
18 септември 2013
5.798
6.819
Мелмак
Веќе зборев за ова ама ужасно ви треба транспарентност и конзистентност во модераторски акции. Значи стајте асална причина кога се бришат коментари.

ЕДИТИРАНО: Само шо проверив и мислам дека офтопик дискусијата е префрлена во темата за надувани цени на графичките (кај шо и припаѓа) така шо за тој дел менувам критиката во пофалба.

ЕДИТИРАНО ПАК: Не, грешка сум бил - сепак не се префрлени коментарите... Епа враќам пак и критиката дека сами си правите штета коа бришете цели интересни дискусии кои може да се префрлат во соодветна тема место да се избришат. Треба малку повеќе труд од модераторите.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.798
6.819
Мелмак
Пане не знам шо се зезаш коа ваша дискусија беше избришана. Значи по кој знае кој пат се замарам за нешто шо општо треба да се подобри, ама тие шо се најзасегнати не им е гајле. Мене само коментар во кој ви објаснувам за што е темата ми имаат избришано... Али океј во право сте не треба да се замарам повеќе, коа се трудам да давам добронамерни совети и критики си свиркате. Нека тера во која насока сака форумов од сеа само ќе читам шо пишувате и ќе си гледам мене шо ми треба, ќе коментирам и јас само зезанции и така.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.797
5.647
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
ЕДИТИРАНО: Само шо проверив и мислам дека офтопик дискусијата е префрлена во темата за надувани цени на графичките (кај шо и припаѓа) така шо за тој дел менувам критиката во пофалба.

ЕДИТИРАНО ПАК: Не, грешка сум бил - сепак не се префрлени коментарите... Епа враќам пак и критиката дека сами си правите штета коа бришете цели интересни дискусии кои може да се префрлат во соодветна тема место да се избришат. Треба малку повеќе труд од модераторите.

Ставив хаха реакција зашто овој дел ми дојде смешен, инаку се сложувам со главната поента на @toshex
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.525
4.358
Што е оваа катастрофа да потврдиш дека си стиснал „ми се допаѓа“? Кој го смисли тоа? Да не треба и со електронски потпис да се завери дека ми се допаѓа некое мислење?

Кога би бил мој Ит.ком.мк тоа прво би го трнал.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.688
30.119
kalco.ru
Не постои такво нешто, небила лоадирана страната кога си го стиснал копчето.
Што е оваа катастрофа да потврдиш дека си стиснал „ми се допаѓа“? Кој го смисли тоа? Да не треба и со електронски потпис да се завери дека ми се допаѓа некое мислење?

Кога би бил мој Ит.ком.мк тоа прво би го трнал.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.040
8.226
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Не постои такво нешто, небила лоадирана страната кога си го стиснал копчето.
Многу споро го лоадира форумот на рандом теми, веќе неколку дена така. Дури и по минута чекам да го покаже полето за пишување.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.797
5.647
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Кај мене е ок, како и секогаш.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
703
1.876
И јас го приметив тоа пред некој ден. Копчето "Испрати мислење" си стои, но треба време дур се појави остатокот.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
662
628
Skopje
Би направил некоја промена околу линковите во самиот текст. Тешко се препознаваат.

Може појака боја, дебелина некоја поголема или ако има шанси дури и интересно да изглеа, како подвлечено да е доле со линија црвена.

Screenshot_5.png
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.798
6.819
Мелмак
Дали има шанса да се направи да работат дефолтни емоџија, ко на пример од мобилен или од оперативен:

<--- тука ставив такви емоџија
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.571
2.007

ТикТок може да има видеа до 5 минути веќе. Стари ви се информациите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.551
13.994
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

ТикТок може да има видеа до 5 минути веќе. Стари ви се информациите.

Туууу ама си напет, ко на баба ти имањето да ти го чепнаа. :D :D :D
 

dsokoloski

Модератор
11 февруари 2016
4
4

ТикТок може да има видеа до 5 минути веќе. Стари ви се информациите.
Здраво Darth

Идејата за инфотекстот да биде цитат од линкуваниот напис на почетотокот (за жал тој елемент не дозволува линкови). Мислев дека ќе биде јасно, ама очигледно се излажав. Додадено е дообјаснување, се надевам дека сега е појасен тој дел.

Сакам да ве замолам коментарите на текстовите и на содржината на текстовите да ги оставате во полето за коментари под текстовите. Така ќе може побрзо да реагираме и да ги коригираме грешките, а и останатите читатели ќе можат да забележат кога ќе има грешки.

Ви благодарам.
Весели празници
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.525
4.358
uv6t2pU.png
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.551
13.994
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3.291
3.909
Не ти е целосно вчитана страна а си стегнал лајк. Споменато е дузина пати.
И системот пресметува дека не е прочитано тоа на кое што се става лајк, затоа прашува дал е корисникот сигурен. :)
 
Последна промена:

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1.894
3.339
Приметив дека @ContentBot често отварат теми шо веќе се отворени на форумов. Пример е темата за Disney+ кај шо имат линк до статијата на порталот, а тема со истата содржина е отворена уште вчера. Не глеам поента во истото, темите отворени од ContentBot веројатно ќе си седет празни ако се отворени како дупликат ден-два покасно, пошо во првичните веќе се развила каква-таква дискусија.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.571
2.007
Приметив дека @ContentBot често отварат теми шо веќе се отворени на форумов. Пример е темата за Disney+ кај шо имат линк до статијата на порталот, а тема со истата содржина е отворена уште вчера. Не глеам поента во истото, темите отворени од ContentBot веројатно ќе си седет празни ако се отворени како дупликат ден-два покасно, пошо во првичните веќе се развила каква-таква дискусија.
Темите од контент бот ќе седат празни затоа што не сакаат луѓе да им се гледаат коментарите на статиите.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
Приметив дека @ContentBot често отварат теми шо веќе се отворени на форумов. Пример е темата за Disney+ кај шо имат линк до статијата на порталот, а тема со истата содржина е отворена уште вчера. Не глеам поента во истото, темите отворени од ContentBot веројатно ќе си седет празни ако се отворени како дупликат ден-два покасно, пошо во првичните веќе се развила каква-таква дискусија.

Иницијалната идеја беше баш тоа, да се поврзат темите со статиите со цел да се поттикне разговор, BUT... [Решено] - Теми од форум се користат како коментари во статии на Ит.мк порталот
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1.894
3.339
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.650
1.576
Скопје
Темите од контент бот ќе седат празни затоа што не сакаат луѓе да им се гледаат коментарите на статиите.
Ех јас пак се уплашив некој коментарот дали ќе ми го прочита надвор од форумов. Зошто на некој би му сметало тоа - не ми е јасно :rolleyes:
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.628
3.468
Незнам колку години си, и колку време си активен во Интернет форуми светот но некои од нас што сме активни пред почетоците на социјалните мрежи, форумов и порталот ги доживуваме како две различни платформи. Јас сум еден од тие што немам коментирано на таква тема затоа што мислев дека постот ќе биде и на порталот под статијата, а некогаш такви дискусии може да бидат извадени од контекст.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.628
1.348
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Иницијалната идеја беше баш тоа, да се поврзат темите со статиите со цел да се поттикне разговор, BUT... [Решено] - Теми од форум се користат како коментари во статии на Ит.мк порталот

Добро би било да има некое појаснување дека секоја дискусија во темите од Contentbot ќе биде објавени во статиите на порталот и дека со самото тоа што ние таму ќе пишеме и се согласуваме да не има на страната.

Па нека има 2 теми за дизни, ако сакам да ме има на почетна, ќе пишувам во темата од Contentbot :) ако треба и со сила ќе развивам дискусија и ќе пингам луѓе да пишат ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.668
Мислења
889.314
Членови
31.509
Огласи
36
Најнов член
CapeNov
На врв Дно