• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,016
4,312
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Малце ке бидам офф топик, само да прашам зошто немам опција за лајк на коментари ?
Неколку постови погоре на истата страна:
Тие што немаат право на огласување не можат ни реакции да оставаат. Треба 50 допаднати мислења и членство над 6 месеци за да можеш да лајкаш.

Треба да им се стави едно известување на тие членови што сеуште не исполнуваат услови за реакции, истово прашање го прочитав мал милион пати...
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,638
3,000
Неколку постови погоре на истата страна:Треба да им се стави едно известување на тие членови што сеуште не исполнуваат услови за реакции, истово прашање го прочитав мал милион пати...
@Fatal1ty_ може ли некако на тие што ум е дисејблд лахкот итн, да имаат тоолтип со "објаснивање" или линк до објаснување.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,340
28,731
kalco.ru
Може, ќе ставам
@Fatal1ty_ може ли некако на тие што ум е дисејблд лахкот итн, да имаат тоолтип со "објаснивање" или линк до објаснување.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,300
5,761
Мелмак
И јас се приклучувам на тоа дека би го подместил копчето за темна/светла тема на десктоп бидејќи не ретко го кликам по грешка заради тоа што сум сакал да кликнам на нотификации но сум кликнал непрецизно.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,260
1,710
И јас се приклучувам на тоа дека би го подместил копчето за темна/светла тема на десктоп бидејќи не ретко го кликам по грешка заради тоа што сум сакал да кликнам на нотификации но сум кликнал непрецизно.
Ова го пишав уште кога се стави таа опција.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,347
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно