• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
867
1,183
Фала на линкот. Претпоставив дека постои, ама гледам не е активен. Со повеќе реклама на форумов/сајтот и соработки можеби има потенцијал за успех. Интересно би било да гледаме наши рецензии, гледам во регионов има доста успешни канали.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,494
3,582
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Фала на линкот. Претпоставив дека постои, ама гледам не е активен. Со повеќе реклама на форумов/сајтот и соработки можеби има потенцијал за успех. Интересно би било да гледаме наши рецензии, гледам во регионов има доста успешни канали.
Да се слагам, и јас го поддржував каналот ама слабо активност.. Имаше и еден дечко од АМЦ односно во соработка со нив правеше рецензии ама за жал и него го снема.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,062
3,050
Битола
Кога линкувам Reddit тредови, автоматски се третираат како „МЕДИА“ и ги вади во целост непотребно долги и ја угрдува и усложнува работата да се прочитаат. Сакам да излезат само како текст што го копирам со hyperlink, ништо друго. Има начин тоа да се постигни? CHECK SCREENSHOT
 

Атачменти

  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,494
3,582
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Кога линкувам Reddit тредови, автоматски се третираат како „МЕДИА“ и ги вади во целост непотребно долги и ја угрдува и усложнува работата да се прочитаат. Сакам да излезат само како текст што го копирам со hyperlink, ништо друго. Има начин тоа да се постигни? CHECK SCREENSHOT
Стави хајперлинк на стариот начин со Ctrl+K.
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,903
5,287
Мелмак
да. ја имав така проблем со пастирање и пишав дури и тука. ама излезе еџ ставиле фрнси пастирање некое. не знам кај е точно ама птогуглај paste settings нешо валјда е. edge е chromium базиран така шо може и на хром да ја има таа опција.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,494
3,582
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
hahaha
да. ја имав така проблем со пастирање и пишав дури и тука. ама излезе еџ ставиле фрнси пастирање некое. не знам кај е точно ама птогуглај paste settings нешо валјда е. edge е chromium базиран така шо може и на хром да ја има таа опција.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
Тој фичр на Edge е да го претвори URL-то во хиперлинк автоматски, а во случајов проблемот е автоматско ембедирање на содржината од линкот.
Тоа се случува после најновиот update на XenForo кој сега автоматски ги ембедира сите содржини од линковите од следниве сајтови, дури и самиот линк да го залепиш како plain text:
Screenshot 2021-01-06 191952.jpg
Решение е да се залепи или напише насловот на содржината, а не URL-то и после со Ctrl+K или кликање на линк иконата да се стави хиперлинк, односно начинот кој го правевме и порано пред апдејтот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,825
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно