• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
715
447
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ако нема таква опција, алтернатива, иако вон форумот, е Discord сервер. Макар шо, замарање е.
ја пак мислам дека не е замарање и дека е ок live chat (како mIRC на времето за корисниците кои веќе се вклучени, чисто ради брзи реакции кои можеби се потребни некогаш) се разбира беззлоупотреба (еве на пример иако не спаѓам во таа група нека биде за членови со над 1000 реакции 500 поточно, пошто дупло ќе ми треба за година, две што вика Каролина ;) )
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
900
1,239
Нешо се деси од денес изгледа и на Фајрфокс ми ги дава скроз болдирани известувањава
Погледнете го атачментот 93206

@Fatal1ty_
Можда станува збор за непрочитани/кликнати известувања? Стојат така и после кликање/hover? Зошто и јас користам Firefox, ама го немам тој проблем.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,360
8,407
Скопје
Можда станува збор за непрочитани/кликнати известувања? Стојат така и после кликање/hover? Зошто и јас користам Firefox, ама го немам тој проблем.
Да де, за тие станува збор. Ама не беа скроз болд.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,360
8,407
Скопје
Вака се попрегледни.
Не знам баш... многу лошо изгледа болдот.
+ нема што да се прегледни, си свети црвенко лево за да знаеш дека тие ти се непрочитани.
++ на црнава тема не е така, не е фер ова...
1604781396492.png
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
407
1,020
Не знам баш... многу лошо изгледа болдот.
+ нема што да се прегледни, си свети црвенко лево за да знаеш дека тие ти се непрочитани.
++ на црнава тема не е така, не е фер ова...
Погледнете го атачментот 93212
И мене не ми е прегледно вака. Пре би ставила позадина #e7e7e7 (светла тема) него ли сѐ да е болд.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,679
3,049
Не знам баш... многу лошо изгледа болдот.
+ нема што да се прегледни, си свети црвенко лево за да знаеш дека тие ти се непрочитани.
++ на црнава тема не е така, не е фер ова...
Исто е и на црната, само затоа што бело на црно не е така забележливо. Оптичка варка.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,679
3,049
Исто е. Името на темата е посветло/потемно од останатиот текст. Времето исто така и тоа повеќе. Новите се болдирани, старите не се. Само што на темната тема се потешко воочливи.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
715
447
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
како што стои некаде зелена иконка дека User-от е online, би било практично да има некоја назнака лево кај userot во темата дека тој е креатор на темата...
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
715
447
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
еве пак со предлог... малку поконструктивен...

се со цел на избегнување на тоа да се објаснуваат предлози на конфигурации на Нови Членови,
кои често вадат бројки од ракав, било ради импресионирање или непознавање на тематиката

да се направи некоја мапа на членови по градови, некакви "IT форум мајстори" кои можат сериозно да се зафатат со такви "проекти"
од една страна ќе се ублажи времето потрошено на објаснување или евентуално фиктивно објаснување,

од друга страна ќе се подржат локалните IT дечки,
кои после тоа би можеле, ако има барање од новите членови, јавно да обелоденат што склопиле и за колку...

може и е фикс идеја
ама мислам дека многу време се губи со членови кои се појават
на 5 (ако е среќен Форумов) постови и после а може и пред тоа ги нема да одговорат...
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
161
155
Да се забрани плачење по огласи. Како на купувачите така и на продавачите. Многу мизерно изгледа да плачиш на свој оглас како не се продавало по Х цена кога било во продавница по У цена. Па на крај да се искажеш дека доколку некој ти понудил пониска цена по пм бил го*** и така натака.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,385
10,435
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Може ли да се смени насловот на темата: Дроновите нема да летаат над Македонија?

Малце повеќе е.... оф топик.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
888
3,101
Прага

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,929
5,330
Мелмак
Од пред некој ден кога и да пастирам линк до јутуб видео го пастира како A таг во текст едиторот, и го заменува со линк + тајтлот на пејџот од кај е копиран.

Морам да пастирам без форматирање за да се пастира само линкот за после да е заменет од форумот со ембедирано видео.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,577
2,672
Би направил тема за фотографии од дронови. Мислам дека еден куп дечки на форумов имаат дрон (освен @Oktar) и прават солидни слики, некои од нив одат во темата за фотографии, некои во темата за фотографии со мобилен. Фино би било да има посебна тема за ова. Критериумите ваљда би биле исти ко на другите - да оди се преку Flickr, и да се стави EXIF дата.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,982
12,240
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Би направил тема за фотографии од дронови. Мислам дека еден куп дечки на форумов имаат дрон (освен @Oktar) и прават солидни слики, некои од нив одат во темата за фотографии, некои во темата за фотографии со мобилен. Фино би било да има посебна тема за ова. Критериумите ваљда би биле исти ко на другите - да оди се преку Flickr, и да се стави EXIF дата.
Ова болеше :( :( :(
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,385
10,435
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,316
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно