1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,919
  27,625
  4 Септември 2008
  Whining for the sake of it.
   
 2. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,889
  1,785
  22 oктомври 2012
  Машко
  Oktar, fuzzjaw и на Avid им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Кажано е дека форумов нема доволно средства...

  ...да најде луѓе што знаат што е south а што north.
  inb4 печатна грешка било.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,382
  2,229
  13 Јануари 2014
  Машко
  Врска немам ни south ни north ни тие другите две .. како беа, не знам. Жив ме фати.

  Jokes aside, текст напишан во брзање, без proofreading, после два дена читање глупости за Северна Кореа во слободно време, и ете го резултатот. Како и да е, фала за укажаната грешка @Alucard, ќе гледам во иднина да нема вакви пропусти :)
   
  На Oktar, borcep, TheMarshal и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,627
  1,237
  2 Јануари 2012
  Пред некој ден отворив тема за монитори затоа што гледам многу теми почнаа да се појавуваат, а ми требаше и мене помош. Деновиве гледам пак нови теми, предлагам да се направи таа што ја почнав јас стики и да се спојат сите други теми во таа.
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Проблемот што го наведе е на глобално ново, никој не пребарува пред да отвори тема на форум. И да ги споиме како што викаш, веќе утре ќе дојде некој нов лик кој лагано ќе си отвори тема за својот проблем и тоа е тоа...

  ништо нема да се постигне за жал.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,627
  1,237
  2 Јануари 2012
  Јас пред да ја отворам пребарав неколку страни случајно да не постои таква што се изгубила ама не најдов. Можеби ако е стики би било полесно за наоѓање. Со конфигурациите што имаше проблем не се намали бројот на теми малце?
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дај ми линк ќе ја ставам стики најмал проблем
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,645
  4,133
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Направете за новајлите под 20 мислења да не можаат да отвораат нови теми. Односно да можаат да постираат само на тие стики темите за конфигурација и монитори.
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,627
  1,237
  2 Јануари 2012
  Општа тема за монитори

  Ако не помогне може и да се тргне/избрише темата.
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 12. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,764
  11,340
  23 oктомври 2012
  Машко
  На Avid и Astro им се допаѓа ова.
 13. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,904
  3,355
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Буквално:
  The app breaks the connection
  Апликацијата ја крши конекцијата :)
  Ме изнасмеа
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,190
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  @psyside после овој пач на 11-ти јуни од Самсунг за сликава, мислам дека конечно се пројдени сите апдејти за Galaxy S20 да биде добар дил. :D
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,919
  27,625
  4 Септември 2008
  Хммм цел сум у прашалници.....едит, не го видов горниот линк, можно е XD
   
  Последна промена: 3 Јуни 2020
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Повторно сме (бевме) во фокус на светските медиуми ⋆ IT.mk

  [​IMG]
  Повторно сме (бевме) во фокус на светските медиуми

  Wooow. Значи светските медиуми немаат поударна вест од оваа, дека од Македонија се ширел спам!
  Конечно светот ќе научи каде сме на мапа. Толку пеачи, културно-уметнички ансамбли, спортисти не успеаја да не стават во фокусот, но конечно folks стекнавме светска слава.
   
 17. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  898
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  Би му ставил специјален беџ(нешто како орден за храброст) на членот што го купи лаптопот од 100К денари што се продаваше годинаипол на форумов.

  Sent from my SM-G975U using Tapatalk
   
  На bLaCk AnArChY, DonFrozex, TylerMkD и уште 12 други им се допаѓа ова.
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не орден за храброст туку Дарвинова награда за посебни достигнувања во еволуцискиот процес :oh:
   
  На TylerMkD, Rukfash, itstheigyg и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  Некои "модератори" што еднаш у месецот се појавуваат би ги заменил со поактивни членови.
   
  Rukfash, Alucard, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пример?
   
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,258
  2,759
  21 Јануари 2011
  Машко
  Друже ти имаш најдобар увид во активноста на модераторите. Некој едноставно има фамилија, гради куќа, секојдневна државна работа, приватна работа, патува постојано од еден во друг град, патува надвор од државата, премногу работни и социјални обврски и едноставно не останува време да биде поактивен на форумот.
  Од друга страна има членови кои секојдневно се активни на форумот и имаат време да се посветат на таа функција.
  Тоа е моето мислење.
   
  На bLaCk AnArChY и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 22. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,645
  4,133
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Треба да бидеме среќни и што ги имаме таквите колку толку активни модератори, редот на форумов, редовно апдејтирање спрема потребите на членовите.
  За мене сите модератори се ок.
   
  1s3ct0wN, DaVoRkNe и на Oktar им се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ти благодарам за твоето мислење.

  1. Сите моментални модератори имаат одредена задача и со таа цел се сеуште модератори, многу модератори се сменија кои не беа активини и кои не извршуваа никаква задача. Јас пратам секојдневно и знам на кој што задача сум му дал, баш затоа прашав дали имаш забелешка кон некој посебно.

  2. Имаше јавен повик за нови модератори, се пријавија тиа што сакаа, вие изгласавте кој да победи. Сега за сега немаме потреба, но ако се јави потреба повторно ќе регрутираме нови.

  Поздрав.
   
  DaVoRkNe, Oktar и на goranzoran им се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,948
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Неможам да најдам соодветна тема,па решив тука да прашам (ако не е за тука прашањето,префрлете го на соодветно место).

  Ова ми е нејасно на форумов.Од кога Модератор има право да одредува цена на одреден Хардвер кој Х Член го продава?Зарем Модераторот му го купил делот т.е Хардверот на членот,па ке му кажува по која цена да го продава?
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,895
  26,221
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пример, ќе ве молам со примери кога праќате дирекно прашање до администрација за да добиете одговор соодветен на вашето прашање.
   
  Astro, Oktar и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,092
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  771
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  796
 4. xenon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  851
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,447
Вчитување...

Сподели

Вчитување...