1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Keep in mind авторски права. :)
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не сум автор ги немам во пнг
   
 3. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Јас мислам дека сосема ок и доволни се емотиконите или како и да се викаат. Не е ова боенка па да има широк спектар на шаренила. Со многу шаренила ќе изгледа несериозно форумот, сепак ИТ... ама кога ќе се подзамислам, како во мода станаа лајт шоуа во куќиштата и околу нив (има една тема, со маска за заварување да ја гледаш треба од расветните тела :)), нека стани и форумот модерен, шарен, со стикерчиња, емотикончиња и слични модерни ствари, сепак јас од старото кино сум, неам сенс за филинг и не сум во тренд со модата :)
   
  Astraion, Daniel86, vladic3110 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,832
  26,033
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Стикерите се стварно кул, ако ги сакате ќе прашам за дозвола за користење.
   
  На ARMac, Rukfash, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  [​IMG]

  Само проверувам дали гифчиња ќе тера за да знам да дадам таков предлог.

  ЕДИТ: Дали има опција како што ги вади сликите така и гифчињата да ги отвори директно тука и да ги тера?
  ЕДИТ2: Најдов.
   
  На gOJDO и bLaCk AnArChY им се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Како бе буџет проблем? Идете таму по елитни кафани частите багра луѓе на рачун на фирма...буџет било проблем бе...
   
  D, Daniel86, omegaRED и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,832
  26,033
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Немој ваков моабет некој ќе помисли стварно...
   
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Што ако креирате и администрирате Дискорд сервер. Целото нет присуство од последниве 2 години ми е застапено на дискорд и едно 50тина сервери. Единствена autostart програма ми е на компјутер бидејќи е најважна и не можам да го замислам денешниов интернет живот без дискорд. Во секунда може помош, информација, совет, мајтап да се најде за све и свашта. Член сум на сервери посветени на моите омилени франшизи, интереси, серии, филмови, музика, и свашта. Built-in streaming service исто така има и ги заменува и надминува програмчиња за соработка со гејмери како скајп, teamspeak, итн, итн, итн, знаете да не се објаснувам.

  Forum.it.mk - сервер со соби колку што има подфоруми. Глупава идеја?
   
 10. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  591
  991
  16 Јануари 2016
  Машко
  Дискорд имам направено одамна али активност слабо. Join the it.mk Discord Server!
   
  На Rikimaru и CBB_6 им се допаѓа ова.
 11. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  Би го остаел целосно отворен без заебанции ко читање 3 теми у 24 часа без регистрација. Мислам како очекувате повеќе луѓе да се зачленат кога го лимитирате форумот? Само ги фрустрирате тие што се заинтересирани да прочитаат нешто. Па згора на тоа ќе добиеш IP адреса од некој што веќе го читал форумот па ни тие три теми не можеш да ги отвориш, зашто на 12 саата ги мењаат место на 24. Немаат ни оправдување за тие 12 саата, туку да не случајно поставиш сервер и ги потрошиш сите ЕДЕН терабајт, бу ху! Секои 12 саата ми го чкоба некој кабелот и го враќа назад буквално.

  И месеците се пишуваат со мала буква. Не е „22 Февруари“ туку е „22 февруари“. Не е „Вчера“ туку е „вчера“.

  Зашто кога ќе ти треба да најдеш некоја информација преку Google нема никад да ја најдеш на Discord за разлика од јавни форуми. И наместо членовите да бидат активни на форумот тие ќе шкрабаат глупости на чет.
   
  Последна промена: 13 Март 2020
  На moongose, gOJDO, Astraion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Сериозно?
  П.С. Никнејмот го доби на час по македонски?
   
 13. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018

  Прикачени датотеки:

  goranzoran, Astro и на gOJDO им се допаѓа ова.
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  I stand corrected. Англискиот правопис ми го побркал македонскиот, па бев сигурен дека не си во право. Благодарам за корекцијата :)
  Screenshot_20200313-205541_Drive.jpg
   
  На goranzoran и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 15. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  По новини и телевизии постојано грешаваат, па за еден онлајн форум. :)
   
  D, gOJDO, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Многу грешаваат човец'те.
   
 17. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  397
  188
  20 Април 2008
  Машко
  "би клајл" некој интерн
  кој би собирал информации од сите посериозни членови од посериозни теми
  и би правел нешто како туторијали или чистени подтеми
  каде набрзина може да се дојде до стварно добри информации
  наместо да се листа цела тема од 300 страни
  во кое половината муабет е или "мерење на полови органи"
  или под прашања за други сосема различни тематики...
  Значи сортирање и одржување на некои "чисти туторијали", прашања кои постојано засегаат,
  а не можат да се најдат на top search listing од Google,
  за кои нема потреба постојано да "се објаснуваме"
  и отвараме ново стари теми со различни наслови...
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дали може Последни теми да се направи како линк и на таа страница да има пребарување и хронолошки список на последните х теми, сите на крај краева?

  upload_2020-4-1_11-33-18.png
   
  На Rikimaru, angeld, D и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Би направил упатство како се користи search на форумов.
  Ниту еднаш не сум добил валиден search. (или не знам да го користам)
   
  На tupacan, mdeni, Boldozer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,349
  795
  12 Април 2017
  Машко
  Би го тргнал ова да не излегува :D
  upload_2020-4-15_0-26-36.png
   
  На artweb и WeiWuWei им се допаѓа ова.
 21. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  183
  89
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ова никогаш не излегува кај мене, веројатно сум го изгасил од негде ќе проверам по опции ќе ти кажам
   
 22. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Би ставил мини тест за интелигенција при регистрација на форумов.
   
  На DonFrozex, mackod, TheMarshal и уште 7 други им се допаѓа ова.
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,349
  795
  12 Април 2017
  Машко
  Прв пат го видов и јас
   
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  +1 за ова. Често ми треба search-от, а не знам да го користам.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ЛОЛ Мао Це Тунг, па ние сме во служба на народот, а тој не е многу бистар. Ти се сложуваш на тоа кога се регистрираш на форумот, можеби тоа треба да се допише во agreement-от, да биде изрично наведено хаха.
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,075
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  758
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  786
 4. xenon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  830
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,409
Вчитување...

Сподели

Вчитување...