1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нее, каква Фемина. Бегам од таквите.

  Би учествувал, секако :) ако има потреба, зошто да не.
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,515
  18 Септември 2013
  Машко
  Алтернатива е да се пишуваат 10 пати помалку постови но со барем 2 пати поквалитетна содржина.
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,153
  6,190
  21 Јануари 2009
  Дали тогаш можеме да донесеме заклучок дека моменталната политика е квантитет > квалитет?
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
 4. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
  @Avid Клуч може.

  Да напрајте еден линк за донации кој го засега подобри статии на Ит.мк ќе поможе.
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,515
  18 Септември 2013
  Машко
  Не знам, само давав предлог. Гледам дека има доста статии (пошо најновите три ги листа и на форумот, и често се менуваат), ретко која мене лично ми привлекла внимание, а оние кои ми привлекле внимание се обично (мое мислење) прекратки или со премалку корисна содржина (или двете).

  Значи мое мислење или што јас би сакал да видам е можеби помалку статии но квалитетни и интересни, со истражувања и споредби наместо само копирани вести од светски портали.

  Секако треба и такви стати (кратки вести и што не) да има на светов, но и тие треба да имаат доследен квалитет.
   
  На D и moongose им се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,098
  3,445
  7 ноември 2014
  Машко
  Круг е тоа, кога јас ви кажував дека статии за гејминг се форсираат и може место нив да има поинтересни што ќе донесат посети и приходи - ме убедувавте дека тоа се чита.

  Мора да имаш интересни статии за да имаш посети, макар и копирани од странски сајтови. Вашиве статии, иако сум ентузијаст за технологија, би ги опишал со еден збор - досадни.
   
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,098
  3,445
  7 ноември 2014
  Машко
  Пример - Чувајте ги лозинките со NordPass ⋆ IT.mk

  LastPass e повеќе популарна, подобра верзија и во БЕСПЛАТНАТА верзија има многу функционалности. Овде мора да се плати по дифолт. За печатни грешки веќе не ни спомнувам, си знаете сами...
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 8. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  На тема соработка, ако имаш интерес, пиши ми во DM па ке видиме дали може да ја оствариме.

  Без да ја тупам премногу ке кажам дека забелешките од последнава страна-две се на место.
  Искрено во минатото пробував да образложам буџети и аргументи зошто е тешко да се направи сето ова, но дефинитивно не треба тоа да е изговор. Сме се нафатиле на ова треба да го тераме како што треба.

  Ке го смениме ова многу брзо. Stay tuned.
   
  На moongose, Avid, Трајче Дрварчето и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,098
  3,445
  7 ноември 2014
  Машко
  Прво најмете луѓе што барем имаат интерес и ентузијазам за технологија. Статиите се сувопарни и досадни...
   
 10. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Ентузијазам е релативна ствар особено кога се бара континуитет - зборам и години не недели и месеци.

  Интерес секако се има. :)
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,236
  8,639
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ама затоа нема еден куп реклами ко на други портали, да ти се смачи од гледање гифови и други глупости.
   
  На CBB_6 и D им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,153
  6,190
  21 Јануари 2009
  Играјте над 38 000 Flash игри ⋆ IT.mk
  „Напротив, еден проект се има погижено болната прегратка на заборавот целосно да заобиколи над 38 000 игри."
  Мартин е страшен поет.
  Текстот е напишан на основа дека проектов е супер ствар, а на крај имаме ваква реченица
  „За жал, проектот добива малобројни барања за отстранување на одредени Flash содржини.“

  Зошто е ова за жал?
  Требаше да има многубројни барања за отстранување на Flash игри за да има што помалку или?
   
  На moongose и Astro им се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ова дали сум сигурен дека ми се допаѓа некое мислење напорно е.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 14. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  На tupacan, bLaCk AnArChY, CBB_6 и уште 12 други им се допаѓа ова.
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,236
  8,639
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Браво! Е ова е добар артикл
   
  fuzzjaw, Fatal1ty_ и на psyside им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,236
  8,639
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 17. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,065
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  Кај мене нема проблем, за истиот фајл.
  123.PNG
   
 18. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  836
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  VirusTotal

  Има некој фалц позитив, чисто.
   
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,153
  6,190
  21 Јануари 2009
  Yandex-он све живо и диво наоѓа ко малвер xD
   
 20. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  57
  31
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Screenshot
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,236
  8,639
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Го најдов тоа и го симнав фајлот, само сакав да знам дали и кај некој друг се случува.

  Тенкс
   
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,190
  7,105
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Би ги имплементирал новите стикери од вибер со бичкиите и бабата како копчиња на @Fatal1ty_ за инстант бан и бришење :)

  main.jpg

  SignUp Stickers stickers on Viber
   
  На krema, shifty, spytronicmk и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 24. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Уууу јакии, ги ставив на вибер, овие би ги заменил со обичните емоџиња, јако!
   
 25. Transporter444

  Transporter444
  Intern

  34
  33
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Се сложувам со fellow forum member, и би ставил некои по up-to-date emoji pack бидејќи овие се некако од времето на MSN :p
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,042
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  726
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  756
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  731
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,328
Вчитување...

Сподели

Вчитување...