1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,661
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Не е за тоа работава, и во оваа тема даваме критики. Боречки клуб е ако имаш лично против некој па да се испукате :).

  За репутација стекната од најдобри мислења други форуми имаат поени или значки. Значките за мене се најинтересни, ама за нив треба и највеќе работа за да се имплементираат.
  На Tom's Hardware форумот има кога креираш тема да си одбереш префикс - Question, Discussion, Info, Review, итн., (и овде имаме исто само помалце категории).. Ама само темите со етикета Question имаат опција за најдобар одговор и кога тој ќе се одбере етикетата се менува во Solved. Темите со поинаква етикета од Question немаат можност за селектирање на најдобар одговор/мислење. Според мене тоа е тој концепт, нема потреба да се измислува нешто ново.
   
  На MasteR_#0, Astro, toshex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,023
  8,156
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Најдобар пост на темата мислам дека нема потреба да се избира, а уште помалку да биде субјективна оценката.

  Туку, може на пример како на Редит што има, зависно од број на лајкови или пак избор на админот или креаторот, да се даваат медали, бронз, силвер, голд или Платинум и самите постови наместо со зелен правоаголник како што е сега да има бронзен, сребрен, златен или платинест правоаголник. На тој начин некој што скрола тема од 10 страни, да не мора да ги чита сите мислења, туку само означените, кои ќе го доведат на крај до одговорот што го бара и до разрешницата на темата. Тоа според мене би било продуктивно трошење на време за девелопмент тимот.
   
  На goce03 и HardCorec им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  989
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  680
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  708
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  682
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,190
Вчитување...

Сподели

Вчитување...