1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,133
  935
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не можам да ги сфатам жалбиве за огласите.
   
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,290
  4,765
  21 Јануари 2009
  Ниту јас.
  Мислам, кој нормален во денешно време доаѓа тука на форум да дискутира?
  Се` се тролови.
  Боље ќе си шиткам ствари, ќе си бампувам... барем да се имаме некаков ќар. Вака празни муабети се вртат само...
  На кој му пречи ич нека не доаѓа.
   
  moongose, olikomerc и на TylerMkD им се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,171
  23,784
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Во скоро време со новиот дизајн, ќе го решиме ова. Ги имам на листа.
  Членовите сами ќе одлучуваат дали сакаат огласите да им се листаат во нови мислења или не. Исто така нема да се бројат мислења во огласи, а ќе има и лимит на огласи во месец.
   
  На krema, Трајче Дрварчето, SiPy` и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,710
  2,532
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Ова е најдоброто можно решение.
   
  На The-spiki и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,171
  23,784
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па сакам да го направиме максимално функционален форумот и да на се најдат најдобрите решениа за сите. Компромиси се неизбежни. А и вие ќе бидете активно вклучени во се... за тоа потоа...
   
  На NecrotoX и toshex им се допаѓа ова.
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,474
  3,372
  11 Декември 2008
  Машко
  Фала богу ќе сакаат да им се листаат мислењата, инаку зошто би огласувале ако не би сакале да им излезат први во нови мислења :)
   
 7. crash

  crash
  Gaining Experience

  68
  118
  6 Декември 2013
  Машко
  Останатите членови ќе си одлучуваат дали да им излагаат огласи во нови мислења, а не огласувачот дали ќе си ги гледа огласите.
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,474
  3,372
  11 Декември 2008
  Машко
  Јас сакам да ги гледам огласите во нови мислења, ама не едни исти огласи од исти членови, во еден ден отворени 5 нови теми и бампирани 10 други огласи од ист член. Што е многу е многу.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,171
  23,784
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имаме решение за се. Само приоритетите не сексаат за да го завршиме
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  368
  296
  14 Јануари 2016
  Машко
  Би забранил пишување на приватни пораки на нови членови или членови кои имаат помалце од 25 мислења и допаѓања. (ПРИМЕР)
  Очигледна е ситуацијата,секој нов што доаѓа иде во купи продај темата, за лична корист, затоа што некој таму му рекол дека на форум се продава хардвер по релна цена.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,042
  2,906
  2 Септември 2012
  Машко
  Ја би го променил насловот на темава во "Што би промениле на IT com.mk".
  Зошто мора да биде мој/ваш како би промениле нешто ? :)
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  146
  107
  20 Јуни 2009
  Претпоставувам дека пишувам во соодветната тема, доколку постои друга тема за овој пост пренасочете ме.

  Отворив тема за продажба на фудбалче која беше избришана со прични : only IT.

  Затоа што не пишува кој ја избришал темата, пишувам тука.

  Продавам Грамофонски плочи.

  Канцелариски стол Кинд 203 (Салон 29)

  Одмарач за нозе Kensington SoleSaver

  не знам дали имаме различни стандарди но овие три примери не се ИТ огласи.

  Во денешно време во најголем дел од ИТ компаниите имаат катче/катчиња за забава во кои има PS,XBOX, пикадо, билијард и фудбалски маси.
  (каде едно каде повеќе од наведените)

  Најголем дел од членовите се вработени со ИТ компании и за дел од нив огласот може да биде интересен.

  Не Ви кажувам како да постапувате но го изнесувам моето мислење зошто темата требаше да остане.

  Поздрав
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,171
  23,784
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Според ова можам комотно во овој момент да ти дадам БАН, а објаснување доби во причината поради која е избришана темата.
   
 14. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,285
  2,852
  4 Септември 2008
  Де бе Фаталити малце chillaxing, неможе на секого бан и форумов да остане со мало лепо друштво. :) Човекот е во право, треба и другите теми да се избришат чим е „only IT“ причината за неговиот оглас.
   
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,171
  23,784
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  избришани се, јас не сум ги видел, на модераторите им реков да бришат ама....
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  970
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  660
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  692
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  662
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,150
Вчитување...

Сподели

Вчитување...