1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,622
  6,437
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ти дозволи некој? :oh::oh::oh::kiss:
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,098
  23,624
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Доста не ме нервирај ќе го гасам цел форум... ;)
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,506
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Да не случајно му смени фонт на форумот? Roboto for the win?
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  3-4 срамно глаголнати поста пред тебе
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,016
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  Би прекинал да ставам статии со линк до јутуб и една реченица.
   
  На Gucci и TylerMkD им се допаѓа ова.
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,495
  3,352
  11 Декември 2008
  Машко
  Форумот го продаде кучата.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,098
  23,624
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ај биди по конструктивен! Образложи што сакаш да кажеш?
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,495
  3,352
  11 Декември 2008
  Машко
  Ништо, се шалев само надоврзувајќи се на горните постови ;)
  Инаку ми се свиѓа фонтов, првин мислев дека сум зумирал на едно 110-125%, али вака покрупно е све за нијанса и попрегледно.
   
 9. moongose

  moongose
  Practice makes perfect

  1,691
  1,882
  19 Јули 2013
  Кај мене променетиот фонт многу поубаво изгледа од се останато. Може да се смени и основниот фонт за текстот од пораките?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,350
  7,971
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, фонтот е многу благопријатен. :)
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  Спомнато е безброј пати, знам, ама стварно немаат смисла ваквиве постови, било со видео или со слика, сеедно.


  А и дури сме кај постовите, би нашол content writer-и кои ќе си ја вршат работата како што треба, без печатни грешки, без статија со 2 реда текст, и најбитно од се, без доцнење од 4-5 дена минимум. Конкретново видео долу, и текстот под него, се од вест која е од 23ти Октомври, а објавено е денес. За да станам од сабајле, и да го отворам It.mk, наместо Verge/TechCrunch/Android Central и сличните, треба да знам дека вестите кои ќе ги прочитам се тазе. Вака ми е џабе. Не мора се да се објави во рок од 2-3 часа, ама ете, да не е повеќе од 24 часа подоцна.

  Screenshot_1.jpg
   
  На D и TylerMkD им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  Последниве неколку дена вестите ми се некако кликбејт.
  2-3 пати кликам у неколку дена (а претходно еднаш неделно дали нешто ќе ме привлечеше) и отпосле се разочарувам.
  Делува на нешто револуционерно, и кога ќе отвориш разочарувања од многу различни страни.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,890
  3,902
  5 Јули 2013
  ...направил да се читаат прекфисите пред темите и на мобилната верзија. :)
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,016
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
 15. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 16. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,958
  3,199
  7 ноември 2014
  Машко
  „Ако малку закопате зад површината, ќе наидете и на можности за одбирање аудио траки и конфигурирање на истите за најразлични потреби.“

  Но, морам да кажам дека статијата е напишана со врвен квалитет - откако ја прочитав, мислам дека помалку знам за програмот отколку претходно.
   
  moongose, tupacan, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
 18. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
 19. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,958
  3,199
  7 ноември 2014
  Машко
  На SiPy`, fuzzjaw, tupacan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  925
  344
  17 Јуни 2008
  Па не е лошо, имаат дописници од странство.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 21. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,958
  3,199
  7 ноември 2014
  Машко
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,349
  4,015
  23 Јуни 2015
  Машко
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  На prichina, farkizz, Astro и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. D

  D
  Администратор

  3,213
  1,549
  31 Март 2007
  Годишно тераме анкети што сака публиката да чита, ваквите содржини (comic strips, CGI, филмови) се барани и се читани. Го разбирам твојот став дека за тебе ова може не е специфично IT, но сепак овие содржини се читани и барани. Но плс, продолжи со критиките, ги читаме и земаме во предвид.

  SiPy, реално нема потреба од премногу текст кога има видео. Што би сакал да прочиташ во текстот еве, што би ти било корисно, текстуален опис на трејлерот?

  Како што пишав погоре. Може да ве замолам тебе и @TylerMkD да ни ги пишете конкретно темите кои што би сакале да ги читате?
   
 25. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,958
  3,199
  7 ноември 2014
  Машко
  Ми реплицираше со три реченици, успеа сите три поенти да ги утнеш тотално:

  1. Нема што да тераш анкети за публиката, имаш веб-страна со аналитики. Секој може да тестира видови на содржини и да мери успешност со валидни параметри, а не анкета на публика.
  2. Ова за МЕНЕ не е IT? Освен саркастичната конекција на @Avid , филм не е IT содржина и не очекувам да го видам на IT портал. Доколку порталов се викаше Кајгана, тогаш нема проблем.
  3. Критиките не ги земате во предвид, туку само гледате како да реплицирате за да го оправдате вашиот начин на работење пред членовите. Јас не ги пишувам критиките со цел да ви помогнам, бидејќи одамна видов дека не примате конструктивни критики - јас ги пишувам да се посмееме малце со членовите за глупостите што се појавуваат на порталот.

  Сега те молам продолжете си со споделување на трејлери од филмови бидејќи вашата годишна анкета покажала дека тоа сака публиката - здравје, идна година ќе видиме и постови за ВМРО и СДСМ бидејќи сигурен сум дека и тие вести ќе се читани.

  П.с. Гледам популарни се сега Фчерашни новости - може да споделите од нив песни со embedded YouTube линк, сигурен сум на вашата публика ќе и се допадне тоа.
   
  tupacan, bLaCk AnArChY и на moongose им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  963
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  649
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  676
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  641
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,107
Вчитување...

Сподели

Вчитување...