1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  5,937
  7,894
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не може се да се допадне секому. Затоа креативната работа треба да се цени секогаш, дури и тогаш кога не ти се допаѓа, затоа што некој се потрудил а и некому веројатно многу му се допаѓа.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  303
  311
  19 Јануари 2008
  Ако не им се допаѓа на 90% од членовите, нема тука креативна работа, туку изгледа си утнал некаде јако.
   
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,938
  3,151
  7 ноември 2014
  Машко
  Астро, работите се црно на бело - сајтот нема UI scalability. Кога отвараш статија од десктоп на FullHD резолуција, прво сликата завзема 110% од екранот (да, мора да ја доскролаш за да стигнеш до текстот), а дополнително секогаш е во слаба резолуција и е коцкаста - не личи на ништо.

  Ако сакаме да глумиме лудило, да, најкреативно е направен сајтот зашто не сум видел толку лош дизајн на друго место освен MySpace страните на времето...

  [​IMG]

  Неверојатен дизајн и креативност во една слика.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  2,326
  3,984
  23 Јуни 2015
  Машко
  Значи не е точно дека администрацијата и модераторите се глуви и дека не се посветени па форумот...Пробај отвори некоја тема од рекламно промотивен карактер...одма имаш ПП со ценовник и тоа без шечатни грешки.
   
  На esquimaux и D им се допаѓа ова.
 5. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  503
  788
  16 Јануари 2016
  Машко
  :oh:
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. D

  D
  Администратор

  3,205
  1,515
  31 Март 2007
  Tnx за критиките дечки, не сме без слух, слушаме и гледаме да средиме што може повеќе и да ги движиме работите у позитивен правец. Грешки и недостатоци има, никој не го оспорува тоа. Желба да се средат, има.

  Да не се слушаа барањата на корисниците, немаше да се додаваат опции за гасење на вести на форум, гасење на левиот сајдбар и сл. Така да, да не претеруваме. За дизајнот имаше и критики, но и пофалби кои стигаа до нас, а појасно од се ни е дека неможеме да угодиме на секого.

  Сигурен сум дека и следниот дизајн на којшто работиме, нема да ги задоволи потребите и желбите на 100% од членовите, но ке бидат земени проблемите со коишто повеќето се соочија во овој дизајн и ке бидат решени. Stay tuned...
   
 7. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  2,326
  3,984
  23 Јуни 2015
  Машко
  Тоа е "ненамерно".
   
  borcep, esquimaux и на D им се допаѓа ова.
 8. D

  D
  Администратор

  3,205
  1,515
  31 Март 2007
  Фрлање проценти од ракав уопште не помага.
   
 9. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  303
  311
  19 Јануари 2008
  Од тоа што имам прочитано на темава што беше отварана тогаш, така ми изгледаше мене па и сега не верувам нешто да се сменило на тој правец, зборувам искучително за дизајнот на порталот, за форумот немам многу замерки бидејќи тука треба да смениме однесување и ние другите.

  пс. На крајот на краиштата правете што мислите вие дека е подобро, на нас ни останува да се прилагодиме.
   
 10. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  613
  553
  31 Мај 2011
  Може сами да си ги затвараме темите(ставање flair Продадено, сл.) без да чекаме/репортнеме постот?
   
  Викса, draganamon и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  8,020
  7,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Имаше едно време таква опција, но мислам дека имаше причина зошто ја укинаа.
   
  На igor_igor и Steam. им се допаѓа ова.
 12. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  908
  383
  7 Март 2014
  Машко
  +1

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 13. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  292
  407
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  +1
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па не може баш...xenforo не дозволува лок/анлок сопствени теми во одреден подфорум. Таа опција е само генерална и ако ви пуштам пермисии вие ќе можете да заклучувате/отклучувате сите теми во тој подфорум што нема смисла.
   
 15. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  908
  383
  7 Март 2014
  Машко
  Барем да има како паѓачко мени, да се промени од проценка,продавам во продаден.
   
 16. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  613
  553
  31 Мај 2011
  а flairот продадено да се даде ко опција кога едитнуваме пост?
   
 17. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  747
  785
  6 Декември 2016
  Машко
  Зошто не можам да отворам нова тема во подфорумот Вработување? Барам работа инаку...
   
 18. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  747
  785
  6 Декември 2016
  Машко
  А каде да побарам помош, некој да ме упати тука од форумов за евентуални работни позиции? Забрането е да отворам тема во некој подфорум?
   
 20. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  303
  311
  19 Јануари 2008
  Па не баш, имаш аддон за такво нешто.
  [​IMG]
  [InfisJSC] Topic (thread) starter's permissions
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  613
  553
  31 Мај 2011
 22. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  303
  311
  19 Јануари 2008
  Грешиш, форумот е 1.x верзија...
   
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Отвори ја темата во соодветната категорија, во зависоно од тоа за која област треба да ти биде огласот (програмирање, дизајн, мрежи...)

  Форумот е на 1.х верзија, планираме да мигрираме на 2.х но кога ќе биде тоа не се знае сеуште...
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,995
  4,272
  21 Јануари 2009
  Сменет е нешто фонт на одредени делови или трипам?
  Под аватарот мие чудничко, кај нотификациите горе десно, нови мислења, последни теми...
   
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сменете е да, ставен е roboto кој има кирилична поддршка, а работам на пеглање на одредени делови...
   
  Astraion, Daniel86 и на krema им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  955
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  644
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  670
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  633
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,094
Вчитување...

Сподели

Вчитување...