• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
929
78
@ [email protected]
Кога оф-топик секцијата беше активна од 200 мислења на ден 150 беа во тој дел... и тоа луѓе кој сакаат да билдаат постови а неќат да помогнат во некоја нормална дискусија... Верувај оф-топик секцијата уште долго време ќе остане затворена.

можи да ја отворите, само постојте во тој дел да не се бројат
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
934
919
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
izvestuvanje koga nekoj ke ti pise na profil would be nice
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
934
919
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
pa toa e poentata, ne gledame sekoj den po profil/cpanel dali ni pisal nekoj nes.

Kade sto stoi nemate neprocitani poraki, da se pojavi imate nerpocitano izvestuvanje ili sl.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да,ама треба да има известување дека има нешто ново во Корисничкиот КП :) Онака џабе ти е ...
 

bube_bodom

Intern
24 јануари 2009
141
6
1) Дозволено линкување за download на нелегален софтвер (бидејки во МК ни 1% од корисниците не користат лиценциран софтвер а на форумов правилата се како да ве финансира Мајкрософт.
2) Без привилегирани корисници (на пример мене ми ги бришат некои постови што се вон тема , но тоа не е случај и со другите...)
3) "Боречки Клуб" најсмотаното нешто што сум го видел на еден форум. Боречки Клуб значи ако не се сложуваме во врска со нешто од ИТ тогаш ајде да се навредуваме јавно. Значи за да се избегне тоа треба да има некој што се разбира од компјутери за прашањата да бидат одговорени, а не некои поединци да спорат за одредена тема а другите да ги исполнуваат условите на сеирџии.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
@bube_bodom

1. Целта на овој форум е тотално контра од твојот. Никогаш нема да биде тоа што го напиша под еден.

2. Според мене пак, не постојат привилегии кај корисниците. Нормално дека доколку постот ти е скроз непотребен ќе ти биде избришен. И мене ми имаат бришено, и на сите што сме подолго време на форумов, и поактивни. Аналогно на тоа дека не постои совршенство, значи дека ќе има и непотребни и безмислени постови.

3. Тоа е место каде што доколку ти ги бришат постовите овде кај што си се карал ( не се однесува на тебе ), ќе се буниш поради тоа што не те оставиле да се доискажеш. Во тој дел на форумот никој не ти чепка пост, доколку ти е поткрепен со факти. Тој (под) форум придонел доста позитивности, наравоученија и поуки на многу членови на форумов.
 

Gixxer

Intern
9 февруари 2010
33
1
www.motori.com.mk
Една ситница, копчето Форум во навигацијата горе не останува активно и покрај тоа што сме на форумот (активно е Почетна)

п.с. Неможев да најдам дали некој го спомнал ова, ако го има избришете го постот :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
fail.bmp
 

Gixxer

Intern
9 февруари 2010
33
1
www.motori.com.mk
@Stane, ако е за мене друже сликата не мислев на тоа, зборам за навигацијата горе (Почетна, Вести, Стати...) кога ќе кликнеш на форум, влезен си на форумот, ама на навигацијата одбележана како активна е почетната страна.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,545
29,602
kalco.ru
@Stane, ако е за мене друже сликата не мислев на тоа, зборам за навигацијата горе (Почетна, Вести, Стати...) кога ќе кликнеш на форум, влезен си на форумот, ама на навигацијата одбележана како активна е почетната страна.

Тоа беше како што треба...вака покажува последниве неколку месеци,одкако се спрема новиод дизајн.:)
 

bliznak

Intern
12 септември 2009
6
0
После неколку минути неактивност (idling) одма ме одлогира. Барем 30мин треба да е лимитот...
 

daniel111

Gaining Experience
10 август 2009
681
335
:eek:besen: -odgovor na naslovot
2. me interesira dali bilo kade vo svetot postoi zakonska regulativa da ne smee da se stavi link, od rapidshare i slicni :ua:

ima golema razlika pomegu link i atachment na it.forum
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@daniel111
Тоа е правило на форум. Не забрануваме линк од RS, забрануваме линк ако е до содржина со заштитени авторски права. Читај ги правилата малку пред да се буниш
 

facebuk

Intern
21 февруари 2010
33
0
прво би го затворил перманентно бордот :D
потоа би ги средил ранговите на членовите
па би ги потсредил категориите зошто не се знае кој јаде кој плаќа
па....(не ми текнува друго)
и на крај би го активирал бордот :D :D
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,634
5,242
Јас би направил секција односно подфорум "privet room" за чиј што влез ке треба секој да одвои одредена сума на пари, а таму ке проститутки у лајв верзија на камера...бидејки има доста каџиидр ке се прават доста пари...ете ти жиф профит...дискреција загарантирана...
:D :D :D
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,253
Ние би го вратиле делот со актуелни или последно изменети теми како што си беше предходно. :)
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Супер си е форумов и има одлична функционалност и не за џабе е еден од најдобрите во нашава мала Македонија,ако не и најдобар. Плус тоа иаме и офтопик секција,кај што можеме да „фатиме магла“ од се` што се зборува на форумов во врска со ИТ.Не гледам причина да биде затворен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,147
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно