• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

• Ја почнал/а темата

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Ок, ајде да Ве чуеме...

Сценарио: Вие сте одговорни за овој форум и е во Ваша сопственост... Што би направиле? Што би промениле?

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
1. Bi go trgnal 'Top 10 statistika' ili bi go ostavil no vo poseben link, a ne na glavna strana.
2. Delovite od 'Mobilna telefonija' bi gi stavil pod eden forum, bidejkji posledna aktivnost e od pred 3-4 nedeli
3. Istoto bi go napravil i so mrezhite
4. Linux, BSD i ostanati OS bi gi spoil vo edno

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
146
Јас за почеток би дозволил линкање за да ме линкаат и мене и да добијам како на членови така и на популарност ;)

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Koga bi bil moj bi go napravil celiot so Mac OS interfejs i vo Macromedia a moze i malce java(nest od tie dvete).Ali interfejs definitivno na MAC

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Би нудел повеќе информации од областа на информатиката во светот. Би вовел малце ред на форумов и по можност да има линк на кој ќе бидат прикажани моите најпосетувани теми и најпопуларни теми на форумов. Би го променил дизајнот на форумов делува премногу темно и депресивно.

23 јули 2007
338
8
Не треба да е мој форумов, мислам дека форумот треба да биде заеднички од сите членови. Имам една сугестија. Мислам дека треба да има место на форумов каде што ќе пишуваме за нашите искуства во врска со проблемите кои ни се имаат случено (да разменуваме искуства како би се учеле од сопствените и од туѓите грешки). Може да го крстиме ИСКУСТВА или ПОМОШ и тука да бидат сместени сите наши тековни проблеми и претходни искуства.

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Дефинитивно промена на дизајн, малку посветло лого(да не е како ова од Он Нет или ова) и еден shoutbox и може да се отстрани статистиката

MushRoom

Intern
2 октомври 2007
41
1
Што галамите за статистиката... секој корисник може индивидуално да си ја исклучи ако му пречи.

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Треба да поработите на маркетингот на овој форум. Блогерајот е одлична бесплатна варијанта, а на другите места треба да се помачите малку. Измислете нешто промовирајте го форумов за да привлечете повеќе посетители. Направете нешто за да ги потикнете сите членови да го промовираат форумов. Со кажување дека треба да се промовира ништо не се постигнува. Дајте некаква награда ако го промовираме на голем број луѓе. Ова се само идеи како би постапил јас на пример.

Коментариве како на LiquidWorm веднаш би ги бришел само место зафаќаат.

D

DimitarMK

Гостин
дизајнов е канта според мене... треба малце повеќе да се помачите :)

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
da... bi ja kilnal ovaa glupost i bi pocnal odnovo .. i STOG kriterium za onie koi nema da gi pocituvaat pravilata

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
celiot forum.. neznam .. nekako mi izgleda kako bezredie .. eden prvo edno zbore, posle drugo.... ne sum naucen na takvi forumi. :D

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Мене многу ме нервираат насловите на темите цели реченици. Со два збора пиши, па после објаснувај што сакаш внатре. На пример темава може да се пише како: Коментари за форумов. Или некој има проблем со нешто ќе каже кратко: Проблем со нешто. Има и такви наслови на теми кои не разбирам за што се однесуваат и воопшто не ги ни отварам. Некогаш треба да биде пократко, ама некогаш треба и да се пишат правите зборови за да привлечат правилно внимание.

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
146
Мене многу ме нервираат насловите на темите цели реченици. Со два збора пиши, па после објаснувај што сакаш внатре. На пример темава може да се пише како: Коментари за форумов. Или некој има проблем со нешто ќе каже кратко: Проблем со нешто. Има и такви наслови на теми кои не разбирам за што се однесуваат и воопшто не ги ни отварам. Некогаш треба да биде пократко, ама некогаш треба и да се пишат правите зборови за да привлечат правилно внимание.
Тоа не можеш да го промениш дури и да е твој форумот.Членовите сами си отвараат тема.Не можеш ти на секоја тема да мењаш наслов, нема да имаш време да јадеш.

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Da bese moj

Da bese moj forumov ,ama ne e.Jas bi im stavil slikicki na temite.Mislam deka toa e barem lesno!

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
864
277
delicon.mk
Најпрво би го сменил овој "блак" дизајн, потоа ќе ги ре-организирам и намалам категориите, и на крај ќе направам масовна промоција.

Neptvn

Intern
13 октомври 2007
16
0
малце :eek:fftopic: е ова али: ставајте го на homepage во браусерите на ФЕИТ/МФС и ПМФ, форумов за да заживее малку, бидејќи гледам дека има доста членови али повеќето биле активни пред неколку месеци (неколку дена сум член)... Изгледа има луркери повеќе, што и јас сум понекад :D

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,631
Мислења
822,072
Членови
28,276
Најнов член
GirlFromMars22
На врв Дно