1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

1. D

D
    Администратор

3,228
    1,606
    31 Март 2007
    Ок, ајде да Ве чуеме...

Сценарио: Вие сте одговорни за овој форум и е во Ваша сопственост... Што би направиле? Што би промениле?

На Demos му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vojkan

vojkan
    Intern

404
    4
    19 Јуни 2007
    1. Bi go trgnal 'Top 10 statistika' ili bi go ostavil no vo poseben link, a ne na glavna strana.
    2. Delovite od 'Mobilna telefonija' bi gi stavil pod eden forum, bidejkji posledna aktivnost e od pred 3-4 nedeli
    3. Istoto bi go napravil i so mrezhite
    4. Linux, BSD i ostanati OS bi gi spoil vo edno

На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
  3. neW1

neW1
    Gaining Experience

663
    129
    10 Мај 2007
    Јас за почеток би дозволил линкање за да ме линкаат и мене и да добијам како на членови така и на популарност ;)

4. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Koga bi bil moj bi go napravil celiot so Mac OS interfejs i vo Macromedia a moze i malce java(nest od tie dvete).Ali interfejs definitivno na MAC

5. reng

reng
    Intern

683
    19
    13 Август 2007
    Би нудел повеќе информации од областа на информатиката во светот. Би вовел малце ред на форумов и по можност да има линк на кој ќе бидат прикажани моите најпосетувани теми и најпопуларни теми на форумов. Би го променил дизајнот на форумов делува премногу темно и депресивно.

6. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
    Не треба да е мој форумов, мислам дека форумот треба да биде заеднички од сите членови. Имам една сугестија. Мислам дека треба да има место на форумов каде што ќе пишуваме за нашите искуства во врска со проблемите кои ни се имаат случено (да разменуваме искуства како би се учеле од сопствените и од туѓите грешки). Може да го крстиме ИСКУСТВА или ПОМОШ и тука да бидат сместени сите наши тековни проблеми и претходни искуства.

7. LiquidWorm

LiquidWorm
    Администратор

2,667
    183
    26 Март 2007
  8. Drash

Drash
    Intern

252
    3
    14 Јули 2007
    Машко
    Дефинитивно промена на дизајн, малку посветло лого(да не е како ова од Он Нет или ова) и еден shoutbox и може да се отстрани статистиката

9. MIDNIGHT WALKER

MIDNIGHT WALKER
    Intern

338
    8
    23 Јули 2007
    Дефинитивно нов форум со име ПРОБЛЕМИ

10. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Stvarno dizajnot ne stima.Toa bi mi bilo prioritet.Bi ja povikal ekipata od Ajde Doma od Sitel televizija:)

11. MushRoom

MushRoom
    Intern

41
    1
    2 oктомври 2007
    Што галамите за статистиката... секој корисник може индивидуално да си ја исклучи ако му пречи.

12. LiquidWorm

LiquidWorm
    Администратор

2,667
    183
    26 Март 2007
    точно.

13. reng

reng
    Intern

683
    19
    13 Август 2007
    Треба да поработите на маркетингот на овој форум. Блогерајот е одлична бесплатна варијанта, а на другите места треба да се помачите малку. Измислете нешто промовирајте го форумов за да привлечете повеќе посетители. Направете нешто за да ги потикнете сите членови да го промовираат форумов. Со кажување дека треба да се промовира ништо не се постигнува. Дајте некаква награда ако го промовираме на голем број луѓе. Ова се само идеи како би постапил јас на пример.

Коментариве како на LiquidWorm веднаш би ги бришел само место зафаќаат.

14. DimitarMK

DimitarMK
    Гостин

дизајнов е канта според мене... треба малце повеќе да се помачите :)

15. Andrijeski

Andrijeski
    Gaining Experience

2,599
    63
    1 Март 2007
    Благодариме за сите одговори :) Ако имате уште идеи, темата е отворена

16. Aleks

Aleks
    Gaining Experience

5,753
    289
    18 Мај 2007
    da... bi ja kilnal ovaa glupost i bi pocnal odnovo .. i STOG kriterium za onie koi nema da gi pocituvaat pravilata

17. D

D
    Администратор

3,228
    1,606
    31 Март 2007
    Која глупост? :)

18. Aleks

Aleks
    Gaining Experience

5,753
    289
    18 Мај 2007
    celiot forum.. neznam .. nekako mi izgleda kako bezredie .. eden prvo edno zbore, posle drugo.... ne sum naucen na takvi forumi. :D

19. reng

reng
    Intern

683
    19
    13 Август 2007
    Мене многу ме нервираат насловите на темите цели реченици. Со два збора пиши, па после објаснувај што сакаш внатре. На пример темава може да се пише како: Коментари за форумов. Или некој има проблем со нешто ќе каже кратко: Проблем со нешто. Има и такви наслови на теми кои не разбирам за што се однесуваат и воопшто не ги ни отварам. Некогаш треба да биде пократко, ама некогаш треба и да се пишат правите зборови за да привлечат правилно внимание.

20. neW1

neW1
    Gaining Experience

663
    129
    10 Мај 2007
    Тоа не можеш да го промениш дури и да е твој форумот.Членовите сами си отвараат тема.Не можеш ти на секоја тема да мењаш наслов, нема да имаш време да јадеш.

21. _EAX

_EAX
    Intern

827
    6
    17 Август 2007
    nekako forumov mi paga, ne e kako sto bese pred dva tri meseci, ne deka ne se registriraat novi luge ali isto ko da gi nema,poslabo se pisuvaat temi itn itn.

nesto treba da se napravi vo vrska so toa

22. Stane

Stane
    Gaining Experience

2,497
    75
    4 oктомври 2007
    Da bese moj

Da bese moj forumov ,ama ne e.Jas bi im stavil slikicki na temite.Mislam deka toa e barem lesno!

23. Delicon

Delicon
    Gaining Experience

657
    101
    10 Јуни 2007
    Најпрво би го сменил овој "блак" дизајн, потоа ќе ги ре-организирам и намалам категориите, и на крај ќе направам масовна промоција.

На nanorocks и tinodj им се допаѓа ова.
  24. Neptvn

Neptvn
    Intern

16
    0
    13 oктомври 2007
    малце :eek:fftopic: е ова али: ставајте го на homepage во браусерите на ФЕИТ/МФС и ПМФ, форумов за да заживее малку, бидејќи гледам дека има доста членови али повеќето биле активни пред неколку месеци (неколку дена сум член)... Изгледа има луркери повеќе, што и јас сум понекад :D

25. Electron

Electron
    Баниран/a

53
    0
    23 Април 2007
    bi go napravil da bide fer kon site i otvoren za site diskusii...

Слични теми
  1. MARTIN_MKD
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    1,002
  2. kicedz007
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    692
  3. dimitars