1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 25 Септември 2007.

 1. D

  D
  Администратор

  3,241
  1,658
  31 Март 2007
  Ок, ајде да Ве чуеме...

  Сценарио: Вие сте одговорни за овој форум и е во Ваша сопственост... Што би направиле? Што би промениле?
   
  На Demos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  1. Bi go trgnal 'Top 10 statistika' ili bi go ostavil no vo poseben link, a ne na glavna strana.
  2. Delovite od 'Mobilna telefonija' bi gi stavil pod eden forum, bidejkji posledna aktivnost e od pred 3-4 nedeli
  3. Istoto bi go napravil i so mrezhite
  4. Linux, BSD i ostanati OS bi gi spoil vo edno
   
  На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
 3. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  142
  10 Мај 2007
  Јас за почеток би дозволил линкање за да ме линкаат и мене и да добијам како на членови така и на популарност ;)
   
 4. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Koga bi bil moj bi go napravil celiot so Mac OS interfejs i vo Macromedia a moze i malce java(nest od tie dvete).Ali interfejs definitivno na MAC
   
 5. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Би нудел повеќе информации од областа на информатиката во светот. Би вовел малце ред на форумов и по можност да има линк на кој ќе бидат прикажани моите најпосетувани теми и најпопуларни теми на форумов. Би го променил дизајнот на форумов делува премногу темно и депресивно.
   
 6. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Не треба да е мој форумов, мислам дека форумот треба да биде заеднички од сите членови. Имам една сугестија. Мислам дека треба да има место на форумов каде што ќе пишуваме за нашите искуства во врска со проблемите кои ни се имаат случено (да разменуваме искуства како би се учеле од сопствените и од туѓите грешки). Може да го крстиме ИСКУСТВА или ПОМОШ и тука да бидат сместени сите наши тековни проблеми и претходни искуства.
   
  На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 8. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  Дефинитивно промена на дизајн, малку посветло лого(да не е како ова од Он Нет или ова) и еден shoutbox и може да се отстрани статистиката
   
  На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MIDNIGHT WALKER

  MIDNIGHT WALKER
  Intern

  338
  8
  23 Јули 2007
  Дефинитивно нов форум со име ПРОБЛЕМИ
   
  На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Stvarno dizajnot ne stima.Toa bi mi bilo prioritet.Bi ja povikal ekipata od Ajde Doma od Sitel televizija:)
   
 11. MushRoom

  MushRoom
  Intern

  41
  1
  2 oктомври 2007
  Што галамите за статистиката... секој корисник може индивидуално да си ја исклучи ако му пречи.
   
 12. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  точно.
   
 13. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Треба да поработите на маркетингот на овој форум. Блогерајот е одлична бесплатна варијанта, а на другите места треба да се помачите малку. Измислете нешто промовирајте го форумов за да привлечете повеќе посетители. Направете нешто за да ги потикнете сите членови да го промовираат форумов. Со кажување дека треба да се промовира ништо не се постигнува. Дајте некаква награда ако го промовираме на голем број луѓе. Ова се само идеи како би постапил јас на пример.

  Коментариве како на LiquidWorm веднаш би ги бришел само место зафаќаат.
   
 14. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  дизајнов е канта според мене... треба малце повеќе да се помачите :)
   
 15. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Благодариме за сите одговори :) Ако имате уште идеи, темата е отворена
   
 16. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  da... bi ja kilnal ovaa glupost i bi pocnal odnovo .. i STOG kriterium za onie koi nema da gi pocituvaat pravilata
   
 17. D

  D
  Администратор

  3,241
  1,658
  31 Март 2007
  Која глупост? :)
   
 18. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  celiot forum.. neznam .. nekako mi izgleda kako bezredie .. eden prvo edno zbore, posle drugo.... ne sum naucen na takvi forumi. :D
   
  На tinodj му/ѝ се допаѓа ова.
 19. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Мене многу ме нервираат насловите на темите цели реченици. Со два збора пиши, па после објаснувај што сакаш внатре. На пример темава може да се пише како: Коментари за форумов. Или некој има проблем со нешто ќе каже кратко: Проблем со нешто. Има и такви наслови на теми кои не разбирам за што се однесуваат и воопшто не ги ни отварам. Некогаш треба да биде пократко, ама некогаш треба и да се пишат правите зборови за да привлечат правилно внимание.
   
 20. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  142
  10 Мај 2007
  Тоа не можеш да го промениш дури и да е твој форумот.Членовите сами си отвараат тема.Не можеш ти на секоја тема да мењаш наслов, нема да имаш време да јадеш.
   
 21. _EAX

  _EAX
  Intern

  827
  6
  17 Август 2007
  nekako forumov mi paga, ne e kako sto bese pred dva tri meseci, ne deka ne se registriraat novi luge ali isto ko da gi nema,poslabo se pisuvaat temi itn itn.

  nesto treba da se napravi vo vrska so toa
   
 22. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Da bese moj

  Da bese moj forumov ,ama ne e.Jas bi im stavil slikicki na temite.Mislam deka toa e barem lesno!
   
 23. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  699
  129
  10 Јуни 2007
  Најпрво би го сменил овој "блак" дизајн, потоа ќе ги ре-организирам и намалам категориите, и на крај ќе направам масовна промоција.
   
  На nanorocks и tinodj им се допаѓа ова.
 24. Neptvn

  Neptvn
  Intern

  16
  0
  13 oктомври 2007
  малце :eek:fftopic: е ова али: ставајте го на homepage во браусерите на ФЕИТ/МФС и ПМФ, форумов за да заживее малку, бидејќи гледам дека има доста членови али повеќето биле активни пред неколку месеци (неколку дена сум член)... Изгледа има луркери повеќе, што и јас сум понекад :D
   
 25. Electron

  Electron
  Баниран/a

  53
  0
  23 Април 2007
  bi go napravil da bide fer kon site i otvoren za site diskusii...
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,023
 2. kicedz007
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  714
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  738
 4. xenon
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  715
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,280
Вчитување...

Сподели

Вчитување...