1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Koфигурациа G4560

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од crazzyy84, 15 Април 2019 at 13:41.

 1. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  280
  185
  26 Април 2017
  Машко
  ако може проценка на конфигурациава

  psu-Chiftek 500 w real power
  cpu-Intel g4560
  ram 8 gb -2x 4 kingston ddr4
  mb-Asus z270-p
  Gpu -Saphire nitro plus Rx 570 4 gb
  Hdd- Hitachi 320 gb 7200 rpm

  некои делови имаат гаранциа само да ги разбарам

  Благодарам
   
  Ребро, OrionZ, dzunko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,980
  10,064
  23 Јануари 2008
  Манга
  14.5~15k
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. olikomerc
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  419
 2. ParaziT69
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  494
 3. DACIA
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  601
 4. StefAngel
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  642
 5. tomaso
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  538
Вчитување...

Сподели

Вчитување...