1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Koe e podobro napojuvajne

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ileste, 19 Септември 2015.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Koe e podobro napojuvajne Cooler Master G serijata sto e postara ili novata GM serija, ke zeam edno od niv. Za G serijata imam slusanto deka e dobra i deka ke go drze stabilen naponot.12v linijata, za GM serijata ?
   
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  Мислам дека и за двете Enhance Electronics е производител и се тука негде во квалитет/стабилност, разликата би требало да е само во тоа што GM се полу-модуларни.
   
 3. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  303
  26 Јануари 2012
  Se zede GM serija na staro inaku gledav recenzija za GM proizvoduvac e sega CWT ne e kako G serijata Enhance Electronics, kondezatorite na GM se krs seto kineski, naponot go drze 12v pri opteretuvajne ama ima fluktacii(ripples) vo naponot kolku sto vidov na slikite od recenzijata. Mislam na novo ne isplajka tolku pari za tie napojuvajna, voopsto napojuvajnata se preskapi ke dojde da treba da plates okulu 8-10k za nekoe dobro gold ili platinum sto posle 5 god pak ke treba da go zamenes.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,060
  4 Септември 2008
  GM е осетно подобро. Кондензаторите не се крш, него се соодветни за цената. Исто одличен избор во тој ранк е и VP450P-EC.

  И двете се екстремно добри за парите. А муабетот дека премиум PSU ќе мора да го смениш за 4-5 години исто така на држи, има тука многу варијабили.
   
  Последна промена: 21 Септември 2015
  На ileste му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ileste
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  767
Вчитување...

Сподели

Вчитување...