Кодиран клуч

albertino81

Баниран/a
4 април 2011
41
11
SKOPJE-HIPODROM
се извинувам незнам кај да ја ставам темава
изгубив кодиран клуч од кола, дали може и каде да се направи друг клуч од кодна картича?
поздрав
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Треба да одиш на клучар што изработува кодирани клучеви за кола... Ама имај на ум дека се доста поскапи од обичните клучеви. Ако добро памтам цената им беше 2-3 илјади денари, зависи од клучарот. Поздрав
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
za VAKOV kluc stanuva zbor li ?
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
mislam deka skapo ke te fati... 80+ evra...ali naj dobro odi ti rasprasaj se kade pravat vakvi klucevi...
 

Nakolce

Gaining Experience
18 септември 2009
941
87
http://www.carclub.mk/
отвори нова тема на форумов и ке ти кажат точно што и како иде...
мислам дека и дог секјурити кои се пријатели на форумот продаваат кодирани клучеви..
 

Nakolce

Gaining Experience
18 септември 2009
941
87
како бе нема што збориш.... секој ден сум таму.. дај линк од темата што си ја отворил........ ти нигдека немаш прашано.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Па почекај друже... Ќе ти одговорат, со тек на време. :) А иначе во меѓувреме распрашувај се по клучари за кодираниот клуч.
 

Nakolce

Gaining Experience
18 септември 2009
941
87
Пишал решен проблем.. тоа значи дека си се снашол. Мислам дека те упатија во ченто ако си завршил таму работа ете ти корист од форумот.... :D
 

fic123

Intern
7 октомври 2009
63
15
Дали провери во Аеродром во трговскиот до One/Neocom зградата?
Ако не кажи маил да ти пуштам слика точно каде се наоѓа.
 

ludvig

Intern
24 април 2015
1
0
За клучеви закон е клучар Врангаловски во ченто. И да проследам една информација што ја гледам на другите форуми за клучарот од трговскиот центар Бисер во населба Аеродром дека многу муштерии биле измамени, па дури и во полиција се жалеле...
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,443
4,909
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Друже темава е стара повеке од 3 години.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,302
1,584
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
А дали е релевантна неговата информација за темава?

Или ако е постаро од 1 месец, не го коментираме?
Се смета за непотребен бамп кога пишуваш во тема постара од 3 години, а и да не го заборавиме фактот дека членот кој ја отворил е баниран.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,502
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно