1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kodi - Генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од smole, 26 Септември 2016.

Тагови:
 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,515
  1,169
  8 Декември 2009
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,515
  1,169
  8 Декември 2009
  На krema и smole им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  На руски е адонот, но многу бавно ги вчитува содржините, исто бавно е и пребарувањето:(
   
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  @Cika Кои ти се сетинзите во Rutraker адонот во сегментот DelugeStream?

  мене ми се:

  Host:127.0.01
  Port 5757

  и не ми пушта филмови рутракер адонот, ваљда ради сетинзиве
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нубско прашање:)
  За рутракер дали треба да креирам акаунт на нивниот вебсајт и после со истиот да се логирам преку адонот во коди?
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  Da
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто и кај мене.
   
 9. nashinec

  nashinec
  Intern

  16
  29
  8 ноември 2016
  Машко
  Адониве за спорт и тв канали на Коди, барем јас на кои сум налетал биле катастрофа. Или каналите сецкаат, или не ги пушта или траат многу кратко. за спорт бар за мене во моментов најдобра опција е
  http://1streamking.co/
  Ќе го пробам rutracker, некој друг предлог за адон за тв канали?
   
 10. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,515
  1,169
  8 Декември 2009
  На торент тв викендите обавезно има стримови, и тоа HD како на банантв и на торенттв сајтот ( истите стримови се де).
  А за оние што им нејќе рутракер, ај инсталирајте plexus од аддон инсталерот и стартувајте, го па после пробајте преку рутракер. Сега само што проверив ми пушти 5 од 5 пати.
   
  На krema и smole им се допаѓа ова.
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  Го направив ова и пак нејќе. Фала ти за сугестиите, ако најдам чаре ќе го пишам.
   
 12. nashinec

  nashinec
  Intern

  16
  29
  8 ноември 2016
  Машко
  Сега баш го инсталирав rutracker. The forum is temporarily down. Биваше толкав баксуз да бидам :)
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  И кај мене го даваше down, ама јас сепак ставив узер и пас и пројде.
  Пробај можно е и кај тебе да помине најавата.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nashinec

  nashinec
  Intern

  16
  29
  8 ноември 2016
  Машко
  Несака, се регистрирав на сајтот, ставив во адонот узер и пас и пак несака. Ајде утре може ќе проработи :)
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не сака и кај мене:(

  Тогаш утре пробај.
   
 16. vladimir1980

  vladimir1980
  Intern

  9
  1
  22 Јуни 2012
  Машко
  Nekoj da ne prodava IPTV ili da ne znaj nekoj so prodava :) od mk ili srbija .
   
 17. Mister

  Mister
  Intern

  110
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  070225449 - Sale

  Ja go koristam so godini, deckoto e profi.
  Kazi. Mu deka Martin ti go dal brojot i terajte rabota.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На vladimir1980 и goran_oh им се допаѓа ова.
 18. Bubache

  Bubache
  Gaining Experience

  425
  245
  11 oктомври 2015
  Машко
  нешто се случува со коди или е локал кај мене?!?
   
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  За РапидТВцките работи:

  Земав трајал 24ч, работеше путер и пазарив за 1 месец.

  На форум мора да се регистрираш, пишуваш барање за трајал и ти дава некој по пп.

  Цените од мојот риселер што земав се :
  1 месец 12.5 еур
  2 месеци 22.5 еур
  3 месеци 30 еур
  6 месеци 45 еур
  9 месеци 65 еур
  12 месеци 75 еур

  По пејпел се плаќа. Го гледам на RPi 3 + Kodi (уштекан во ethernet ради HD каналите), дава логоа, епг работи само guide не работи иако ова мислам дека е од LibreElec-от. HD каналите работат супер, ми преостанува да видам дали спортските работат кога има некоја јака утакмица, за да знам дали да ставам и на други уреди за по фамилија, не дека гледам спорт.

  Ги има сите Пинк канали кои постојат (добри филмови) МК сите канали мислам, UK, DE, FR, SP, IT и ред други пакети и канали, впрочем си има листа на rapidtv.net сајтот.

  До сега сум супер задоволен, програми има околu 3200 + филмови и серии за стримање.

  Од друга страна пиратскиот IPTV што го имам купено од наш лик, а чиј сервер е наводно во Австрија е доста лош, по неколку дена нема ТВ а и кога има сецка или повторува 5 секунди од некоја програма (заглавува).
   
  На moongose, kirev, Bubache и уште 5 други им се допаѓа ова.
 20. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Добра цена искача
   
  На smole и Bubache им се допаѓа ова.
 21. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  855
  783
  27 Април 2010
  Машко
  @smole прашање едно : кога ќе ги отвориш премиум каналите филмски парлаат на италјански или на англиски или пак од германски на англиски или пак можеш како на дреамбокс да си смениш аудио ако ме сваќаш што сакам да те прашам работам јас со дреамбокс и шеринг исто али тоа ми најважно :)
   
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  За подолго да, за 1 месец искача 807 денари, но морам да видам како ќе работи на различни локации (различни интернети). Риселер се станува со 200 евра, што и не е така лошо, особено ако постои потреба од повеќе акаунти, или форумски се здружиме неколку ликови.

  Те сфаќам - да може да се менуваат јазици на филмови - баш сега го гледам СКАЈ АТЛАНТИК ХД 1080П ДЕ - германскиот канал, некој постар филм иде, првиот аудио јазик е натсинхронизираниот германски, а кога идеш кај подесувањата за звук дава опција на втор стрим - англиски, оригиналниот јазик. Е сега не ги пишува јазиците по имиња како на дримбоксот ама не е страшно.

  Пиратскиот шит ИПТВ што го имам не дава опција за менување на аудио јазикот ниту има 1080п/3Д/4К стримови, ова има од тоа што читав 3Д/4К само треба да ги побарам и пробам. Него го возам на dm500hd клон.

  На некои канали се дешава да сецне, но не е нешто страшно.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  Sega jas zemav trial, i na sky de kanalite nema angliski, na spasnskite Tequila i moviestar isto nema anglisko audio, i kaj italijancite isto nema anglisko audio,

  Stvarno dobro im raboti sekoja cest
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,160
  713
  12 Април 2013
  Машко
  mene mi ponudi ginantiptv preeska koga gledav fudbal na sky uk od 45min poluvreme mi zastana 5 pati ako ne i poveke, pustav i drugi kanali, realno kocat ili pa se isklcuvaat od kodito, testirav na Android box i na Pc.
   
 25. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
  Кај мене ретко кочат, cuvalier мислам дека дава најдобри цени, реселер цени, ја земав од друг некој.
   

Сподели

Вчитување...