• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Kodak M763 или Benq C850

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Потребен е нискобуџетен дигитален апарат. Изборот треба да биде помеѓу овие 2 модели (евентуално Kodak C713). Benq-от има повеќе мегапиксели (според мене не многу битно) и Pentax леќа. Подобра ли е таа леќа од Kodak леќата? Еве линкови до спецификациите на апаратите. Ве молам за мислење.

Kodak M763

Benq C850
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
ја сум за кодакот оние од benq не ми се свиѓаат ич другар има еден незнам кој модел ама мојот мобилен телефон вади подобри слики затоа кодакот си го земи

пс колку се цените
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
И јас сум веќе со години заљубен во Kodak и тука не би се двоумел. Но има секакви модели на Kodak и најдобро мислење би ти дал некој што има искуство баш од тој модел.
Би ти препорачал прво да ги тестираш двата да провериш како се однесуваат во 2-3ситуации (слики) и тоа верувам најдобро ќе ти помогне да се одлучиш.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
ја сум за кодакот оние од benq не ми се свиѓаат ич другар има еден незнам кој модел ама мојот мобилен телефон вади подобри слики затоа кодакот си го земи

пс колку се цените

Oколу 5500-6000 денари
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Jas bi go zemal Benq ....ne za toa sto ima poveke pikseli (ne e bitno toa)... no ima vamu eden meksikanec benq, pa mi go pozajmi na eden den. Se iznaslikav, baterijata e koska, slikite odlicni.
 

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Пред десетина дена земав KODAK V1233 и сум презадоволен од него. Вади подобри слики од SONY и од PANASONIC, иако кодак апаратите ги сметаат за класа пониско од овие фирми. Ти препорачувам кодак!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.569
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно