1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Код во Visual Basic for Aplication за Excel 2013

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од Mr.White, 18 oктомври 2013.

 1. Mr.White

  Mr.White
  Intern

  5
  0
  17 oктомври 2013
  Машко
  Здраво, ми треба помош околу код во Visual Basic for Aplication vo Excel 2013. Кодот за кој сум заинтересиран се однесува на автоматски внесување(конвертирање) на бројка во текст.Конкретно имама фактури кои ги работам во ексел и крајниот износ на фактурата во денари да се ковертира во текст на пр. износот е 10 000 ден. и текстуално да се напише десет илјади денари.На интернет најдов кодови но само за долари и други валути.Доколку некој може да ми помогне или да ме упати Ве молам да ми пишете. Поздрав!
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,440
  13,579
  23 Јануари 2008
  Манга
  Дали ќе платиш за тоа или бараш некој да ти го испрограмира бесплатно?
   
 3. Mr.White

  Mr.White
  Intern

  5
  0
  17 oктомври 2013
  Машко
  Доколку постои можност за бесплатно би било супер,но ако се плаќа ме интересира колку би чинело?
   
Слични теми
 1. BlackEnd
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,079
 2. fuUuUzZzZy
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  7,850
 3. petar.bt
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,926
 4. PeTaR-
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,214
 5. Кристијан Про
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,419
Вчитување...

Сподели

Вчитување...