• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кочанска dual sim манија

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Имам читано и јас за ова порано на некоја страна. Само што таму имаше туторијал како да се изработи ова и сим картичките неможеше да се избираат вака туку можеше само при вклучување на телефонот и пишуваше дека функционира на сите телефони. Потражи по гугл сигурно има нешто или почекај некој постручен од форумов.:D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас го имам ова
http://www.donba.com/p-1742-gsm-2-i...ogle_base&utm_medium=cpc&utm_campaign=US+feed
т.е. така изгледа но некој друг модел е
е сега ти си подесиш на колку време да се пребацува од една картична на друга

е и ненормално ја цица батеријата
така да јас после неколку недели се откажав
мислам дека има и за повеќе
3in1 4in1 али не сум сигурен колку се функционални и дали ке имаш место во телефон
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Сепак би биле добредојдени уште информации за ова случајно некој да не знае каде точно има ова да се купи по Кочани на кои места????
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
да да spiderman ги дава за 900ден, на пазар3 имаш за 600 а вака директно да си ја купиш незнам колку е
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
да да spiderman ги дава за 900ден, на пазар3 имаш за 600 а вака директно да си ја купиш незнам колку е
Еве ја контактирав со тој од Пазар3 вчера и дечкото ми одговорил одма значи се добиваш за 600 денари со се фискална,гаранција,пакување итн и значи на маил му праќаш адреса на живеење,име и презиме и за 1 ден стигнува одиш во пошта плаќаш 600 денари и твое е.Сепак е поефтино доставата е за цела Македонија сепак ако не најдам поефтино од таму ќе земам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

angel485mk

Gaining Experience
26 март 2008
267
58
angel485mk's setup  
OS
Windows 7

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Али сепак мислам дека цената е превисока на странските портали е упола поефтино едноставно ќе почекам уште малку кај нас цените се напунпани
 
23 јули 2007
338
8
Ме интересира дали функционира за сите модели на мобилни и дали двата броја ти се активни истовремено или треба да се префрлаш од еден на друг број
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
функционира за сите телефони доколку имаш место позади кај батерија да го ставиш

во исто време и 2 броја не може но он сам ти се пребацува од едн број на друг интервал е неколлку секунди

али ја троши многу батеријата
 
23 јули 2007
338
8
Ај дајте понуда со реална цена па да купиме, зошто гледам има доста заинтересирани

Инаку на интернет гледав дека цената се движи околу 6 ДОЛАРИ
 

GsmMaster

Intern
12 ноември 2008
1
0
ahaha...zemetesi cect kineski...dvete sim se aktivni istovremeno i se super...zivoto zakon....ama ko ke pocni da dupi togash....v kanta.


pozdrav GsmMaster
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
@bibikov
се согласувам со тебе ако на некој му требаат две сим картици во еден мобилен тогаш тој ќе си купел таков телефон, а тоа како што викате ќе функционира на секој телефон тоа е ок ама ако нема каде да го сместите како кај мене на w580i ( сони ериксон) тоа е проблем ...........
најдобро решение ви е да си носете два мобиллни хаххахаха :)
:))
 

Nikol

Intern
17 октомври 2009
38
5
Дечки гледам дека зборите за во Кочани како што сфатив. Во право сум или не? Ако зборите за Кочани, одете во Инферно. Таа продавницата над кафичите во центарот, што е многу убаво средена, сигурно знаете повеќе од мене за која зборам. :D:D Видете што имаат таму дечките, dual sim. Имаат дуал сим телефони и тоа доста добри и ефтини, со гаранција се (12 месеци). Мислам дека телефон е малку поскапа ама мнооогу подобра варијанта од адаптерот што ќе те остава без батерија на пола ден. Поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно