Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Книги за Windows 10?

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.421
1.525
Кај има да се купат книги за Windows 10 и/или Office 2007 комшијата (стар човек 85 години) ми бара?
Види, даунлоадирај некоја дигитална во ПДФ, па после исштампај му на хартија.
На македонски ако не најдиш, сигурно ќе излезат на хрватски, српски или слично.
А за англиски, ќе најдиш секако. И дигитални, а и печатени (по поголемиве книжари, во делот за стручна литература провери, ќе се најди нешто).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.772
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно