• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Книги за VB.NET

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Можете ли да ми препорачате некоја книга за VB.NET?
Ја имам само Pro VB 2008 and the
.NET 3.5 Platform.
 

aleks(c#)

Intern
4 ноември 2008
8
0
e mule ili tornet

samo na tornet ili na emule i se sto ce ti treba ce najdes tamu samo pisi sto baras i brkaj rabota.
pozdrav
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Јас ги имам овие:

- VB.NET - (O'Reilly) Programming Visual Basic NET
- VB.NET - Module 4_Object-Oriented Design for Visual Basic .NET
- VB.NET - Module 5_Object-Oriented Programming in Visual Basic .NET
- VB.NET - Module 9_Developing Components in Visual Basic .NET
- VB.NET - Module 11_Upgrading to Visual Basic .NET
- VB.NET - Programming with Microsoft Visual Basic.NET_Delivery Guide
- Visual Basic NET- I Didn't Know You Could Do That
- Visual Basic .NET Programming
- Visual Basic - Subclassing and Hooking with VB & VB.NET

Пиши пп ако сакаш некоја. :bye1:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
samo na tornet ili na emule i se sto ce ti treba ce najdes tamu samo pisi sto baras i brkaj rabota.
pozdrav
@aleks(c#)

Blagojce бара да му предложиме книга веројатно од искуство. Не е секоја книга добра книга. Доколку знаеш некоја добра - предложи.

btw. Sry, немам искуство со книги за vb.NET :(
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
ОВДЕ!!! Можеш да најдеш многууууу книги.Јас имам дел од нив користено...е сега баш за ВБ ја неам користено али еве можеш ти да ја пробаш и да кажеш дали ја бива дали не.
Од тука јас ги имам користено за вебдизајн книгуте и одличнни се....за почетници:)):))
 
14 декември 2014
42
12
Ilija Milcinoski's setup  
OS
Windows 10 Pro
За VBnet јас исто така имам одено на курсеви и имам работено со Visual Basic 2008 книгата е на Michael Halvarson http://www.amazon.com/Microsoft-Visual-Basic-2010-Developer/dp/0735626693 во ова книга е за почетници кој луге прв пат се сретнуваат со програмирање.
Ако си почетник добра книга е и може да ти помогне во пишување код во VB.net.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,030
Мислења
854,801
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно