1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Книги за електроника и вештачка интелигенција

Дискусија во форумот 'Останато' започната од bokiscout, 17 Март 2018.

 1. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Во моментов на Humble Book Bundle има две интересни понуди:

  1. DIY ELECTRONICS BY WILEY - супер е за оние без искуство во областа на микроконтролери.
  2. A.I. BY PACKT
   
  damil, SiPy`, Lokvan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,737
  3,822
  12 Јануари 2016
  Машко
  ^
  Фер цени, ова веќе заслужува подршка. Секогаш ме нервирало што и во земји од втор/трет ред, за дигитални добра се бараат цени кроени за западни финансиски стандарди.
   
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Фала ти ептен за ова! Си купив :) Нека седат, ќе се најдат.
   

Сподели

Вчитување...