• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Книги на македонски javascript,html...

 • Ја почнал/а темата
 • #1

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Дали има некој учебник(било каков онлајн или да се купи од продавница) за HTML, CSS, JavaScript, XML на македонски имам научено од w3schools, ама сепак сакам да земам и да прочитам на македонски дека имам нешто неразбрано.
Благодарам однапред...:D:D:dobredojde:
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
inb4: земи на англиски, инаку пробај тука http://www.tutoriali.com.mk/html
или
ќе треба да почекаш некој од постарите студенти да се вклучи па они што имаат материјали да ти кажат,
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
фала delix...:D
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
@D3N1EL

Наскоро на www.tutoriali.com.mk ќе има повеќе туториали за HTML, сега за сега се многу малку, но за некоја недела ќе се активираме во пишување туториали за HTML. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Да гледав на туториали што има за HTML ама мн. малце..:chudenje:
btw нема некој учебици низ продавнициве???:zbunet2::zbunet2:
 

kode96

Intern
5 септември 2010
5
0
Тука имаш добар тутуријал за HTML, ама :ermm: на англиски, и башка можеш да пробуваш тоа што го читаш т.е. учиш некој код и таму можеш да го испробаш... ех да беше на македонски :D:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
ај некој ако продава некоја книга(за HTML и др. горе наведеното) ќу му ја купам ама да биде у некоја нормална состојба ...
 

Aleksandar!

Gaining Experience
29 јули 2010
535
169
Мислам дека имам нешто материјали за HTML ај ко ке бидам дома ке проверам па ке пишам
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
провери па кажи ми дали имаш. мене ми предлагаше еден, му пишав дека сум заинтересиран, ама не добив одговор до сеа
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
ај види што имаш кажи цена, па ќе ти кажам дали ќе зеам шо да зеам. инаку од која населба си?
 

Aleksandar!

Gaining Experience
29 јули 2010
535
169
Друже имам нешто ама PP презентација е направено ако сакаш може да ти го пратам .А за пари :D не се наплаќа :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
 • Ја почнал/а темата
 • #17

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10

Fearless

Gaining Experience
22 јули 2009
763
204
Скопје
Некоја добра книга за Ј.Ѕ. не мора да е на македонски??
Ако ти е ова Java Script имам книга за ова (не е на македонски) ама да побарам и ќе ти кажам пак.. бива? Најверојатно имам некој презентации за јава скрипт на македонски што се ама и тоа треба да видам...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
daci92
фала многу за книгата што ми ја прати
hromdesign
незз ништо не ми дошло на скајп т.е. не ми дошло за да те прифатам
petar.bt
и ова корисно, фала:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно