• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kniga za emmbeded c++?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleks09

Intern
30 јануари 2008
9
1
zdravo programeri programercinja i sto uste ne
kade moze da se najde ama dobra kniga za emmbeded c++ na srpski ili po nekoja slucajnost na makedonski
cao
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
na makedonski tesko da najdes.

probaj so "embedded C" od michael j. pont , ke ja najdes na bilo koj od p2p programite.....emule, bearshare....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно