Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Книга за C

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.727
17.061
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ne mi teknuva od kogo bese, ama baraj Skolska kniga na srpski od 1990. So mnogu pragmaticen pristap rabotite se kratko, jasno i slikovito objasneti. Knigata e za pocetnici, no ke ti e dovolna za da mozes da ucis od po advanced kniga. Ke ja pobaram vikendov, ako ja najdam ke ti pisam za da dojdes da si ja iskopiras.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Еве ти:

Еве ти книги за Ц ама на англиски.Се надевам дека знаеш англиски!:bye1:

Книга 1.

Книга 2.


Книга 3.

Некои од книгиве се онлине издание,ама мислам дека нема врска.Ако си снабден добро со интернет ке нема проблем.
 

Dekoo

Intern
7 февруари 2008
28
10
Еве ти книги за Ц ама на англиски.Се надевам дека знаеш англиски!:bye1:

Книга 1.

Книга 2.


Книга 3.

Некои од книгиве се онлине издание,ама мислам дека нема врска.Ако си снабден добро со интернет ке нема проблем.http://www.learn-programming.za.net/programming_c_learn10.html e najdobra od 3te spored mene:bravo:
 

Darko-Daskal

Intern
30 јануари 2008
3
0
Jas ima kniga za c i c++ na makedonski jazik samo so USB-to ne mi e doma!Utre go zimam i ke vi gi kacam na rapid i ke vi damlink!!!pozz :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
906
79
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.521
1.396
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Aleks добро направил, го научил како да го користи Google, бидејќи поставил линк до резултатите од пребарувањето во Google за "C Book", па таму ќе може да си избира која книга сака.
Плус и постот е од пред 7 месеци.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
Луѓе па нели дебатиравме на оваа тема, ако не можеме да помогнеме да не пишуваме постови во оваа смисла, а за книгата еве линк.

P.S. Ако ги крши правилата на форумот слободно избришете го линкот.

Прво те молам погледни кога е пишан постот, а кога е дебатирано за тоа со гугл. Па после може да тераме бизниси.
П.С. Извинете за оф топик
 

Kokta

Intern
27 септември 2008
136
40
Луѓе па нели дебатиравме на оваа тема, ако не можеме да помогнеме да не пишуваме постови во оваа смисла, а за книгата еве линк.

P.S. Ако ги крши правилата на форумот слободно избришете го линкот.

Knigava e za C++,a ne za C!!!Ako ima nekoj za C na makedonski ili srpski jazik naka pise!!!
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Dude... малце стара тамава не?;)
Иначе според мене, не се заебавај да бараш или да читаш македонски или српски работи отисе што имам јас видено не е квалитетно
Најдобро барај си англиски. Мое мислиње.:)

Иначе Добре ни дојде :bye1:
 

HHH

Intern
20 февруари 2008
35
0
Druze mojot zastaren sovet e: Sam's Teach Yourself C++ in 24 Hours vo kombinacija so C Programming Language, 2nd Ed od Kernighan i Rittchie.
Inace posle tolku vreme, barem pisi koja ja kniga ja izbra i dali e dobar izbor.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
C for Dummies, Beginning Microsoft Visual C доста опширна книга околу 1400 страници, нема шанси да не го научиш C :D
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Хмм C for Dummies јок :ua: не објаснуваат убаво,многу опширно,но не важни работи,најдобро земи си C How to program,и биди сигурен дека ќе го научиш :) Амазон [ame="http://www.amazon.com/C-How-Program-5th/dp/0132404168"]линк[/ame].
 

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Имам јас книга C од проф. Зоран Гацовски. На нет дали има аплоад на македонски не знам, само знам дека има Јава на мак качено. Поз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.620
Мислења
945.958
Членови
34.105
Огласи
1.988
Најнов член
tellmewhy
На врв Дно