• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Книга за C на македонски?

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
за книгата

книгата е супер само е малце мала
имам јас две книги за C на српски ама ми е мака да ги скенирам
ако ги скеирам ке ви ги пуштам во нареднава недела
 

Marce

Intern
6 февруари 2008
14
0
www.myspace.com
ја иам книга за С ако си за, пиши ке ти ја пратам. Добро напишана книга. ја иам и у печатена верзија ако нешто ова она.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,436
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно