• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Книга за C на македонски?

  • Ја почнал/а темата
  • #1
K

Kosta

Гостин
Дали некој има македонска книга за C во електронска форма ?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
A^1^T^E^A^M Gleas li kolku luge ja sakaat taa kniga.Potrudi se da ja najdes.Site nie ti od se srce ti Blagodarime!!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
И јас држам среќа за потрагата. И мене добро би ми дошла.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Уф... неможам да ја најдам таа на македонски..

ако сакате на српски кажете... ја читав оваа на српски и скоро исти се со таа на македонски што ја имам :rolleyes:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ја чекаме книгата на српски, ако може.
Фала.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Fala ti mnogu.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
@D
ок од тебе ќе чекам за 3год. LOL ... ама и ти да не бараш од мене за тие три год LOL

@aleksandar_te
ќе наточите ве тетовчаните :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24
M

Mr.Alien

Гостин
I don't give a f**k for a law.
Имаш едно од мене :nazdravje: .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,427
Членови
29,931
Најнов член
Krkam
На врв Дно