• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kniga vo *.pdf dormat

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Djose

Intern
16 ноември 2007
17
0
Me interesira dali e legalno da stavam kniga na mojot sjt vo pdf. Na primer knigata da e od "Matica". Ako nekoj e zapoznaen neka mi kaze. Pozz
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ако ги имаш правата да ја објавуваш или ако е слободна за објавување, тогаш можеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,517
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно