1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kniga na makedonski za java

Дискусија во форумот 'Java' започната од ZeroX, 27 Февруари 2010.

 1. ZeroX

  ZeroX
  Intern

  18
  0
  3 Септември 2009
  Ve molam koj ima kniga vo pdf format neka mi ja prati na e-mail: mladenovski_kiko@hotmail.com ili ako ja ima nekade na nekoja web neka mi prati link da ja spustam ve molam !!!!
  :(:(:(:(:(:(:(:(:(
   
 2. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 3. wack0

  wack0
  Intern

  84
  0
  15 Септември 2009
  Машко
 4. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  А прави ли некоја разлика дали книгата е на македонски или англиски и така кодот секаде е исти.:p
   
 5. n3tG0d

  n3tG0d
  Intern

  115
  1
  9 Април 2007
  e bas toa ne mi e jasno, site baraat na makedonski ;) a informaticari sakaat da bidat ::ua::p
   
 6. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Види го и овој линк: http://java.com.mk/app/

  Мислам дека ќе ти користи штом сакаш на македонски материјали :)
   
 7. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,372
  919
  8 Декември 2009
  И такви луѓе има..прво сакаат да научат да програмираат а потоа англиски...во типот „Sometimes we have to run before we can crawl“..:LOL:
   
  На Napoli му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Не ти треба англиски за да научиш да програмираш. Алгоритмите се исти на СИТЕ јазици опишани. :)
   
 9. wack0

  wack0
  Intern

  84
  0
  15 Септември 2009
  Машко
  @Тони
  прати ми ја брат и на мене
   
 10. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN
  Intern

  59
  7
  27 Јули 2009
  Пензионер
  прати ми ја и на мене email:gosev_nikolco@yahoo.com
   
 11. eldiablo

  eldiablo
  Баниран/a

  820
  48
  21 oктомври 2008
  Наместо да ја праќаш на секој посебно, аплоадирај ја на rapdishare или megaupload и стави го линкот тука.
   
 12. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  ^можеби се прекршуваат авторски права така :ermm:
   
  1 person likes this.
 13. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  хмм..
  Јас сум за прилагоден пристап за поштување авторски права.
  Пример немам против некој да има нелиценциран windows, но имам против да користи мс офис. Постепено прифаќање на авторски права е правиот метод. Инаку многу книги ќе ни бидат недостапни. Ние не сме криви што сме родени во земја со недефинирано име, со ти реков ми рече...

  Давам предлог до администраторите/модераторите на поле едукативни материјали да не прават проблем да се поставуваат линкови.
   
 14. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  да се надополнам, за програми/книги на македонски да се поштува ригорозно интелектуална сопственост.
  Информатичко општество? Што повеќе се почитува интелектуална сопственост тоа подобро ќе се развива во секоја смисла.
  Темата беше за книга на македонски, така што :)
   
  1 person likes this.
 15. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  Знам дека темава е одамна, но ако некој случајно ја чува оваа книга ако сака нека ми ја прати и мене ќе му бидам многу благодарен. НА e-mail : stole.digital@gmail.com
   
 16. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  jas go imam originalot.AKO SI OD SKOPJE pisi mi pp i ke ti ja dadam knigata.Pozz
   
 17. makedonec

  makedonec
  Intern

  8
  0
  13 Април 2010
  Може ли да ја пратете на angelco95@gmail.com
  Нема врска дали е на македонски или на англиски
   
 18. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Исто. Би сакал и јас да ја разгледам. kire_gasteovski@yahoo.com ако не е проблем :)
   
 19. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  Е благодарам ова е книгата што ја барам . Јас ја имав, но со една програма ( perfectdisc 11 ) направив скенираже на сиковите за дупликати и ги избришав тие што ги пронајде и тогаш сум ја избришал и неа. Значи не треба да и веруваш на вакви програми.

  Мислев дека форумот е замрен поради редизајнот на сајтот но не било така, сепак ќе треба време додека се повратиме на атмосферата шпто ја имавме претходно.

  Ако ја сака некој нека пише ќе му ја пратам само кажете e-mail или пишете ми на мојот stole.digital@gmail.com

  Поздрав.
   
 20. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,372
  919
  8 Декември 2009
  Нема проблем Столе, (колку да знаеш,ја ти ја пратив)
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 21. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Една мала информација за книгава: дали може од некаде да се купи оригиналот, пошто сакам да го поддржам трудот на авторот за книгава, ми изгледа сериозно парче.
   
 22. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  @maximilian
  Доколку е тоа книгата од професорот кој работи на ФОН, тогаш да, можеш да ја купиш на ФОН. А евентуално и сега на саемот на книгата на саем
   
 23. zaeban

  zaeban
  Intern

  24
  1
  6 Декември 2007
 24. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
 25. kaskamc

  kaskamc
  Intern

  14
  0
  25 oктомври 2010
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,103
 2. GoranBT
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,508
 3. _KIKO_
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,688
 4. Xunterz
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,118
 5. donneo

  C++ kniga?

  donneo, 10 Јуни 2010, Во форумот: C // C++
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,369
Вчитување...

Сподели

Вчитување...