1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Книга или туторијали на македонски за MS Word 2010

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dimitars, 17 Мај 2011.

 1. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,677
  333
  8 Мај 2007
  Ми треба книга за татко ми на македоснки за MS Word 2010, Може и на српски да е. Дали има некоја дигитална или печатена? Секоја информација е добредојдена бидејќи му треба на татко ми за на работа да се снаоѓа а не барата со англискиот па да му дам англиска.
   
 2. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  мислам дека имам нешто во печатена форма. Но како да се договориме да ископираш или некоја идеја?
   
 3. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,677
  333
  8 Мај 2007
  Од каде ја набави ти?
   
 4. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Ja imam oddamna use koga go kupiv prviot kompjuter. Se vika kompjuterska pismenost 2.
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Момци мислам дека димитар бара стрикно за MS Word 2010.
   
 7. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Ne veruvam deka ke najde strikno za ms word 2010 na makedonski jazik.
   
 8. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  имате видео предавања за последниве три верзии на MS Word 2003, 2007 и 2010 на Lynda. за почетници со компјутери се многу добри овие предавања и затоа ти препорачувам да си најдеш торент или линкови за симнување. на овој >>линк<< можеш да видиш за што станува збор.
   
 9. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  @pocttopus
  Lynda rulez!

  Но, според барањето, НЕ на англиски.
   
 10. pocttopus

  pocttopus
  Gaining Experience

  458
  100
  21 Мај 2010
  а што да правам јас кога „мајчин јазик“ на компјутерите е англискиот! :ermm:

   
 11. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  20-тина пати истото го имам кажано на форумов. Но, поради тоа што креаторот на темава нема никаква корист од наведениот линк, едноставно нема потреба да стои.

  Но сепак.. Можеби некој ќе има корист и од тој линк, така да, доволно е на англиски.

  Доколку имате македонски/српски извори - постирајте.
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,525
  11 Декември 2008
  Машко
  На времето на IDIVIDI имаше бесплатни туторијали на македонски, ама одамна се тргнати изглеа.

  Еве на линков има неколку примери за Ворд:
   
 13. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Ај ја да не тупам ко другите , http://edukacija.idividi.com.mk/ ова е тоа што ти треба :) Македонски е , бесплатно , све , само што е за Word 2003
   
 14. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,677
  333
  8 Мај 2007
  Ај ќе видам ако може да се снајде со дел од овие ок, ако не ќе треба сам да го учам. Тешко мене :D
   
 15. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  И јас едно време ја учев мајка ми , сега отприлика знае , но си чита една книга. Сепак , стариот Word и Excel :)
   
 16. NIKE

  NIKE
  Intern

  202
  8
  18 Јули 2010
  Јас имам E-Book, симната од Бадијала Форумот
  Има повеќе книги (Photoshop, CorelDRAW), но има и за Word, ама 2003
  Еве ти линк, колку-толку би требало да ти заврши работа :
  http://badijala.com/showthread.php?t=205948
  Иначе, според мене, нема голема разлика од Word 2003 до 2010, само што е изменет дизајнот, и има неколку подобрени опции.
   

Сподели

Вчитување...