Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Климент Охридски и неговата агенда

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
„The mission of Clement was the crucial factor which transformed the Slavs in then Kutmichevitsa (present-day Macedonia)[c] into Bulgarians.[15] „ - извадок од Википедија Clement of Ohrid - Wikipedia
Добро како можел Климент да побугарчи Словен и да претвори во Македонец ? Имаат ли трошка мозок овие ?

А по буквите бил Грк - нели ?
1709327393754.png

Грчки букви на неговата икона од видеото што го гледав ..
1709327851441.png
А не - не бил Грк - Бугарски светец бил , апостол на Словените :rolleyes:

Човекот 300 пати у гроб се превртува .... :cautious:
Ке слушнеш Амер како збори за некои работи што врска немаат - ќе речеш глуп - Не е глуп - Тоа му се сервира од Грци и Бугари - туку кај сме ние да интервенираме - сите факти ги искривија - ИМЕТО НИ ГО ИСКРИВИЈА .... :mad:
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.221
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно