• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ККК ака Retardinjo

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Да да, официјално признавам дека работиме под една специјална директива која ни има наложено:

- никогаш да не се сложуваме со мислењата на Ретардињо(или ККК, ист човек..)
- особено да забраниме зборење и да бришеме постови кои имаат врска со брзините на ИСП-то со феноменални брзини во Ресен
- никогаш да не дозвоуваме слобода во изразување (значи секогаш пред да биде објавен пост мора да се консултирате со админ/модератор), мислам баш секогаш!

Дај бе Ви се молам освестете се...
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Оfftopic: KKK aka Retardinjo, ти си нашол да збориш за слобода за изразување и слично... а знаеш ли што значи "KKK"?
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
- никогаш да не се сложуваме со мислењата на Ретардињо(или ККК, ист човек..)
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :isplashen: :isplashen: :isplashen: OMG ме откри, што ќе правиме сега?

OFF TOPIC: Само колку грешиш ни самиот незнаеш и ме принудуваш да зборувам против тебе, а се се обидувам да го избегавам тоа.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :isplashen: :isplashen: :isplashen: OMG ме откри, што ќе правиме сега?

OFF TOPIC: Само колку грешиш ни самиот незнаеш и ме принудуваш да зборувам против тебе, а се се обидувам да го избегавам тоа.
Во што грешам?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
KKK Attention whore :)

Почна со приватна порака за размена на банери? Продолжи со потрага на македонски е-мејл адреси со цел спам, сега типична attention whore.

Whats next?
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
KKK Attention whore :)

Почна со приватна порака за разменам на банери? Продолжи со потрага на македонски е-мејл адреси со цел спам, сега attention whore.

Whats next?
Јас озбилно не ве разбирам :LOL: . Какви банери, каков спам ? :LOL: Не сум човекот што си го замислувате !!! Мислам дека сте во целосна забуна. :))
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
KKK,

Прво и прво не заборавај дека на МСН ми кажа дека си Retardinjo, а после два дена дека си отворил нов account:
25.10.2007
20:36:23
긊▻ᇁᇊ祖 (Коки-Смоки)
Damjan
ali napraiv drug user 25.10.2007
20:36:30
긊▻ᇁᇊ祖 (Коки-Смоки)
Damjan
i toa bese celata poenta
Второ, не заборавај дека админите имаат пристап до контролен панел каде што се забележуваат и ИП адресите од кои се логира еден член. Со проста споредба на Retardinjo и KKK може да се добие многу.

Трето,
Во темата за Интернет бараше одговори на прашањето каде може да се најде масивна е-маил листа.

Пред тоа, од неколку админи/модератори бараше размена на банери со твојот форум Рус-фајс или како и да е.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Да, имаш забрана и прво предупредување (второ резултира со бан) за дискриминирачки потпис и за непочитување на правилата.

Потписот ти беше:
__________________
Ku Klux Klan - used violence and intimidation to control the political and social status of the freed slaves.
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
KKK,

Прво и прво не заборавај дека на МСН ми кажа дека си Retardinjo, а после два дена дека си отворил нов account:
25.10.2007
20:36:23
긊▻ᇁᇊ祖 (Коки-Смоки)
Damjan
ali napraiv drug user 25.10.2007
20:36:30
긊▻ᇁᇊ祖 (Коки-Смоки)
Damjan
i toa bese celata poenta
Второ, не заборавај дека админите имаат пристап до контролен панел каде што се забележуваат и ИП адресите од кои се логира еден член. Со проста споредба на Retardinjo и KKK може да се добие многу.

Трето,
Во темата за Интернет бараше одговори на прашањето каде може да се најде масивна е-маил листа.

Пред тоа, од неколку админи/модератори бараше размена на банери со твојот форум Рус-фајс или како и да е.
Just one man here knows the truth !!!
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
Мислам дека само дискриминација врз мене правиш, со такво име на темава.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Ми се вклучи прво под еден е-маил на МСН за да разговараш за темата како не треба во врска со темата за Хакерче што ја направив...

Утредента ми се вклучи со нов емаил на МСН и ми рече дека си отворил нов јузер, истовремено почна тема "Како навистина не треба" (Како стварно не треба е насловот на темата за Хакерче)... и ми правиш ист муабет...

ИП-ата ти се исти со Retardinjo, иста гео-локација, исти начин на наступување и постирање... Зарем ти стварно мислиш дека со тоа што ке кажеш дека не си истиот човек со претходен ник Retardinjo ке ти верувам?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Значи ова ти е ВТОРО предупредување!!

Првично испратено од D
Почитувани,

Ова е Вашето прво предупредување заради постирање на работи кои нарушуваат авторски права или интелектуална сопственост.

Второто предупредување ке резултира со бан, затоа Ве молам придржувајте се до правилата.

Поздрав,
Дамјан
Re: Прво предупредување
Цитат:
Молимте само одговорими што е нелегално во ова ? Значи книгата е купена и ми е дадена и мене. Сега само што ја ставив на rapidshare. Ок нема врска не сакам да сум проблем, ако мислиш така, така нека биде.

Поздрав
Книгата е купена, значи другите неможат бесплатно да ја добиваат бидејќи го немаш правото да ја дистрибуираш и значи доколку го немаш тоа право а ја дистрибуираш особено преку такви канали тогаш постапката е нелегална.
Ок sry, не сум знаел. Јас сакав само да помогнам. Мислам за џабе добив едно предупредување.
 

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
Country name: image Macedonia Macedonia
Area: Stip
City: Stip
latitude: 41.7458
longitude: 22.1958
Host: 89.205.28.132.robi.com.mk
IP: 89.205.28.132


Ако после ова мислиш дека сум од Штип и дека сум ретардинјо, мислам сфатив со какви луѓе си имам работа ? :LOL:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Правилата се дека второ предупредување ке резултира со банирање од форумот.

1. Не ги почитуваше правилата и објави варез.
2. Изврши дискриминација со ставање на таков потпис.

Базирано на сето тоа - и заради рамноправноста помеѓу сите членови, мојата финална одлука е дека ке бидеш баниран.

Ништо лично, ке ја водевме дискусијата до утре сабајле ако сакаш, ама правила си се правила, и додека во надворешниот свет не се почитувани и неможам баш многу да сменам во врска со тоа, во светот на Македонски ИТ форум ги имам правата да направам нешто.

Кој сака нека ме суди, но ете, две валидни предупредувања што директно укажуваат дека членот не се ни потрудил да ги прочита правилата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,672
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно