• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ќе може ли да ми направите лого?

 • Ја почнал/а темата
 • #1
25 мај 2008
23
2
малце глупаво од моја страна али би сакал да видам што банерче би ми напраиле од форумов пошто е за компјутери се надевам дека ќе може да добијам интересен банер за јунската сесија и за јули сесијата еве неколку мои интересни примери.... 
 • Ја почнал/а темата
 • #2
25 мај 2008
23
2
пс: ако може да се држите на оваа резолуција... фала однапред
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не ми е баш јасно.. Бараш некој да ти направи банер за џабе?
Можеби и има такви со желба за работа и вишок време. Со среќа :)
 

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
a treba samo za mesec juni i juli ili ke treba i za avgust, septemvri, oktomvri, noemvri itn???:))
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
не верувам дека некој бесплатно ке ти направи лого,ама со срека.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6
25 мај 2008
23
2
ако може пишав... и ако може администраторите да ја избришат темава пошто ме наприавте дебил....а зошто темата е во offtopic ок нема везе
членот е нов и се регистрирал само ради тоа


немам коментар...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7
25 мај 2008
23
2
manevski никој не те направи дебил
ти си уствари многу паметен човек
зошто она за што другите плаќаат ти го бараш беспари :)

друго
незнам зошто си се регистрирал но така делува погледни од друга перспектива
од 9 одговори 3 ти се на ова тема каде бараш некој да работи беспари

но уствари ни ти не знаеш точно што сакаш
во насловот ти пишува лого а бараш банерче
не е исто лого и банер
а цените на таков банер со тие димензии е повеќе од 10 еура :isplashen:

но цисто сумњам дека и почетник ке седне да ти направи

но во секој случај со среќа :)

бтњ не пиша ако може пиша би сакал да видам тоа значи дена не тестираш да видиш кој каков ке направи

да не сакаш да организираме натпревар во правење на банери за тебе па ти да бираш овој не, овој не, овој може, тргнете го настрана...:muahaha:


немам коментар стварно не дојдов на форумов за да ми праите банери или нешто слично да ве користам туку онака ме интересираше.... тука дојдов онака за да ви ги презентирам промо миксовите.... и видов дека има заентересирани што ми даваа коментари за нив и продолжив со пастирање и ми текна дека форумов е ит... и зашто да не али пошто гледам никој не е расположен нема што да се коментира повеќе на темава ајде поздрав...
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
немам коментар стварно не дојдов на форумов за да ми праите банери или нешто слично да ве користам туку онака ме интересираше.... тука дојдов онака за да ви ги презентирам промо миксовите.... и видов дека има заентересирани што ми даваа коментари за нив и продолжив со пастирање и ми текна дека форумов е ит... и зашто да не али пошто гледам никој не е расположен нема што да се коментира повеќе на темава ајде поздрав...
И покрај тоа што форумов е ИТ и има многу дизајнери и слично, не треба да се љутиш или да се навредиш доколку добиеш одговор дека треба да си платиш за дизајн на банер или лого. Дружба си е дружба, служба си е служба.

Едно е некој да ти каже супер ти се миксовите, а друго е да ти направи банер. Банер или лого иаку навидум едноставни работи, се многу многу комплексни за изработка. Јас лично не би охрабрил никого да си го работи "занаетот" (дизајнирање во овој случај) без некој вид компензација, бидејќи со тоа ја потценува професијата и своето знаење и труд.

Има случаи, (можеби и тука ќе има) каде што ќе ти изработат бесплатно банер ако има некој слободно време и желба да ти помогне ама не е тоа тоа. Не е 5 минути работа како што се чини.

Многу ми се допаѓа и мене онаа изрека "An eye for an eye, and soon the whole world is blind" и навистина би сакал да помогнам ама за жал неам време и можности... светов не функционира баш така и секој си гледа корист за себе... горната изрека преведена во практика е "брат за брат, сирење за пари".
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9
25 мај 2008
23
2
И покрај тоа што форумов е ИТ и има многу дизајнери и слично, не треба да се љутиш или да се навредиш доколку добиеш одговор дека треба да си платиш за дизајн на банер или лого. Дружба си е дружба, служба си е служба.

Едно е некој да ти каже супер ти се миксовите, а друго е да ти направи банер. Банер или лого иаку навидум едноставни работи, се многу многу комплексни за изработка. Јас лично не би охрабрил никого да си го работи "занаетот" (дизајнирање во овој случај) без некој вид компензација, бидејќи со тоа ја потценува професијата и своето знаење и труд.

Има случаи, (можеби и тука ќе има) каде што ќе ти изработат бесплатно банер ако има некој слободно време и желба да ти помогне ама не е тоа тоа. Не е 5 минути работа како што се чини.

Многу ми се допаѓа и мене онаа изрека "An eye for an eye, and soon the whole world is blind" и навистина би сакал да помогнам ама за жал неам време и можности... светов не функционира баш така и секој си гледа корист за себе... горната изрека преведена во практика е "брат за брат, сирење за пари".
потполно те сваќам и подржувам не се наљутив за тоа што треба да си платам мислев ако некој би сакал и би имал повеќе време али ме направија дека сум дошол на форумов за бенери бог да чува...

и несакам повеќе да дискутирам на темава...
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ај избришете ја темава. Тие што можете да му помогнете на човекот добро. Тие што неможете да му помогнете, доста философирате, го полните форумот со оффтопик мислења. Metall Gear, незнам колку пати сум те видел да се караш или слично. Доколку можеш да помогнеш да помогнеш добро, доколку неможеш не одмагај!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Нема потреба да се затвора темата.
Ги разјаснивме работите околу "бесплатното" и мислам дека и gochelmanevski има претстава за како оди тоа. Впрочем тој рече "се надевам дека ќе може да добијам интересен банер". Би ги замолил членовите да се воздржат од постови од типот: "не верувам дека некој ќе ти направи бесплатно лого", "со среќа во потрагата по бесплатен банер" и сл.
Доколку некој сака и има желба да му направи лого/банер на gochelmanevski бесплатно, нека повели. Останатите, игнорирајте ја темава, за да не бидеме приморани да ги бришеме непотребните постови и оф топик препукувања. :bye1:
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
незнам шо е работата ...
човекот културно си праша ако можеме (ние од форумот ) да му направиме лого и не гледам тука некаква шо ти знам јас.......
ако можете да му направите арно ако не не ни постирајте


Metall Gear, незнам колку пати сум те видел да се караш или слично. Доколку можеш да помогнеш да помогнеш добро, доколку неможеш не одмагај!
со ова апсолутно се сложувам и верувам ке биде поука за сите

поздрав
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Доколку некој сака и има желба да му направи лого/банер на gochelmanevski бесплатно, нека повели. Останатите, игнорирајте ја темава, за да не бидеме приморани да ги бришеме непотребните постови и оф топик препукувања.

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА до сите. Секој нареден пост кој е надвор од темата ќе биде избришан.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
ете еден банер од мене .... го направив во 5 мин ... направен е во Swish ...
ок гледам дека си нов на форумот а и плус ми се бентиса миксот па ти го давам гратис обично наплакам за вакви работи ама првиот е МУФТЕ :D
 

Атачменти

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ај стави ги сликите во друг формат, jpg или слично...
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ок... Иначе сега го видов банерот преку ИЕ и супер е :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,564
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно