• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ќе има ли Warcraft 4?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Што мислите ќе има или не. А дали и му вреди на Blizzard да се мачат веќе оти со WOW и продолженијата бајги пари напраја и уште ќе прават.

Jас лично сакам да ја видам ова игра оти WC3 е единствена игра која
ме залепи за стол и уште се намам одлепено.:))
Е ај да видам ваши мислења.
 
D

DimitarMK

Гостин
Па боље и да не прават, во младината е иднината, ама ко шо тргнало, уште со мечови по улици ќе одат. Аххх колку ги мрзам ваквите игри. :lut2:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Па боље и да не прават, во младината е иднината, ама ко шо тргнало, уште со мечови по улици ќе одат. Аххх колку ги мрзам ваквите игри. :lut2:
Тука си во право, ама за кој како. Некои толку "влегуват" во игрите што не ни спијат доволно. И после ова лигично ќе е да не учат и слично. Но за мене ова е чиста занимација кога ќе имам слободно време.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Osven Atomic Bomberman, Quake i WarCraft ne igram nishto drugo. Pa se nadevam deka tradicijata kje prodolzhi.
StarCraft nekako ne mi napravi mnogu keif.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Добро во право сте дека се позаразни од дрога. Ама избегавме малце фотопик. Сако сакав да видам ваше мислење за тоа дали ќе има продолжение на играва или Blizzard ќе се задржи на WOW.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Мислам дека се најавуваше Варкрафт 4 уште пред или малце после излегувањето на „ВоВ“. А и колку што памтам имаше едно мало делче во ЕНТЕР напишано околу Варкрафт 4 , само во тие постари броеви. :ermm:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мислам дека се најавуваше Варкрафт 4 уште пред или малце после излегувањето на „ВоВ“. А и колку што памтам имаше едно мало делче во ЕНТЕР напишано околу Варкрафт 4 , само во тие постари броеви. :ermm:
Да не знајс за кога отприлика беше најавена? Знам дека не е точно но мала недеж не е лошо:))
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Да не знајс за кога отприлика беше најавена? Знам дека не е точно но мала недеж не е лошо:))
Незнам, али утре ќе разлистам низ тие списанија од ЕНТЕР кои што ги имам, докај 18ти број. Па ќе ти кажам.
А да се надеваме дека ќе излезе. Читав на итнернет ќе имало некои нови херои и нови градби.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Она на што во моментов работат луѓето од Blizzard e новото продолжение на StarCraft t.e. StarCraft II
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Она на што во моментов работат луѓето од Blizzard e новото продолжение на StarCraft t.e. StarCraft II
Супер. StarCraft ја играв по 6-7 часа дневно во мрежа. Баш ме интересира како ќе изгледа новата StarCraft II? :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Незнам, али утре ќе разлистам низ тие списанија од ЕНТЕР кои што ги имам, докај 18ти број. Па ќе ти кажам.
А да се надеваме дека ќе излезе. Читав на итнернет ќе имало некои нови херои и нови градби.
Да се надеваме. Ако има продолжение сигурно ќе биди БОМБА. А за Starcraft ич ќеф не ми прај.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,260
3,279
Скопје
www.gorast.com
1. WoW завршува со следното продолжение. После тоа ке даваат само техничка поддршка и пачови наредните 2 години и тука завршува.
2. StarCraft 2 е моментално најиграната игра во Blizzard и според професионални играчи тоа е нова генерација на новата генерација стратегии.

И во врска со коментарот на ДимигарМК "Па боље и да не прават, во младината е иднината, ама ко шо тргнало, уште со мечови по улици ќе одат. Аххх колку ги мрзам ваквите игри."
Цитирам "Да беше така сега сите ние ке трчавме низ темни соби и ке јадевме апчиња." (Pacman)

Поздрав.
 

::FROST::

Баниран/a
6 јануари 2008
26
0
А можеби и стварно ќе прават гледав стварно сериозни трејлери по нет. Ама не верувам
 

7SkyMeteora

Intern
6 февруари 2008
13
1
Ne mi se veruv deka ke ima nekoe prodolzenie zosto wow e najpopularna sega, inaku ovaa igra e edna od najdobrite.(lol)
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
DA daa, pa nema ni logika da pravat nova verzija. Vo vrska so wargraft mislam deka odat samo kon updatuvanje na scenarioto DOTA, i toa e dosta igrano. A baska so uspehot na WOW, nema sto da se kae, baska i gleav deka sea se obiduvaat da go stavat wow na iphonot, ali toa ke bide u ponatamosna idnina,.....
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Тешка работа да има WarCraft 4. Мислам дека нема што да се додаде. Мапите можеме и сами да си ги едитираме па така да ...
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
za deckoto so cital u enter za warcraft.More oni lazat posle pisuvase oti bilo aprilski broj a za prodolzenie iskreno se nadevam oti se iznaigrav.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,010
Мислења
854,591
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно