• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

KIRILICA?

Статус
Затворена за нови мислења.

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Ако при инсталацијата на Windows (претпоставувам дека тој ОС го користиш) била додадена македонска поддршка, треба само да притиснеш Alt + Shift (тоа е default кратенката, може и да се промени), а доколку не, истата треба да ја додадеш преку

Control Panel -> Regional And Language Options -> Languages -> Details... -> Add .

Доколку користиш Linux постапката е слична, ако се потребни детали напиши
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,064
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно