1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Kingston Savage DDR3 CL9 4 x 8GB RAM 1600 Mhz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од PandaBomber, 4 Јануари 2018.

Тагови:
 1. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  366
  461
  13 Јуни 2012
  Машко
  [​IMG]
  На сликата е Kingston Savage DDR3 CL9 4 x 8GB RAM 1600 Mhz
  2 x HX316C9SRK2/16
  2 x HX316C9SR/8

  Со тешко срце али со празен џеб... и со DDR4 плоча, ве молам за проценка на рамов.
  Преостаната гаранција има уште неколку години, ќе мора точно да потврдам. Да кажеме дека 2 плочки имаат уште 3 години гаранција, а 2 околу 4 години. Купени се на двапати од Сетек.

  Писмена гаранција треба да се консултирам дали можам да ја извадам од книговодство, бидејќи се купени на фактура, во секој случај ќе направам фотокопија од документите и ќе бидам на располагање.

  Проценка, понуди и коментари се добредојдени.
   
  Последна промена: 4 Јануари 2018
  На Banjifiko и SpiritBond им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,932
  4,138
  28 oктомври 2008
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,201
  3,276
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  366
  461
  13 Јуни 2012
  Машко
  Цена: 2500 денари по плочка
   
 5. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,128
  1,271
  25 ноември 2014
  одамна не сум мешал плочки а сакам да додадам уште 8гб на моево пц
  ке одговара покрај мојава плочка?
  Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel (11-11-11-28)
   
 6. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  366
  461
  13 Јуни 2012
  Машко
  Isak, лично не сум по мешање иако иако сум видел да работи без проблем. Ако сакаш може да ти позајмам 1 плочка, еден мемтест од неколку саати треба да покаже проблем ако го има.

  Резервирани се 2 x HX316C9SRK2/16.
   
 7. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  366
  461
  13 Јуни 2012
  Машко
  Продадени сите. Клуч.

  Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
   
Слични теми
 1. prichina
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  729
 2. Banjifiko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  749
Вчитување...

Сподели

Вчитување...