• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Kingston HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (x2)

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,115
1,406
Скопје
Продавам 2 сета по 2x4GB Kingston HyperX Predator RAM.

1. HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (KHX24C11T2K2/8X)
Спецификации:
  • JEDEC: DDR3-1333 CL9-9-9 @1.5V
  • XMP Profile #1: D3-2400 CL11-13-13 @1.65V
  • XMP Profile #2: D3-2133 CL11-12-11 @1.60V
Повеќе инфо тука.
hp.jpg hp2.jpg
2200 денари

2. HyperX Predator
DDR3-2400 CL11 2x4GB (HX324C11T2K2/8)
Спецификации:

  • JEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5V
  • XMP Profile #1: DDR3-2400 CL11-13-14 @1.65V
  • XMP Profile #2: DDR3-2133 CL11-13-13 @1.6V
Повеќе инфо тука.
hp11.jpg hp22.jpg
2200 денари

За комплет, 4000 денари
 
Последна промена:

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,115
1,406
Скопје
1. HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (KHX24C11T2K2/8X) - 2000
2. HyperX Predator
DDR3-2400 CL11 2x4GB (HX324C11T2K2/8) - 1800

Извадете го максимумот од вашата стара DDR3 платформа!
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,348
Членови
30,793
Најнов член
Marija..
На врв Дно