• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kingston HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (x2)

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,082
1,310
Скопје
Продавам 2 сета по 2x4GB Kingston HyperX Predator RAM.

1. HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (KHX24C11T2K2/8X)
Спецификации:
 • JEDEC: DDR3-1333 CL9-9-9 @1.5V
 • XMP Profile #1: D3-2400 CL11-13-13 @1.65V
 • XMP Profile #2: D3-2133 CL11-12-11 @1.60V
Повеќе инфо тука.
hp.jpg hp2.jpg
2200 денари

2. HyperX Predator
DDR3-2400 CL11 2x4GB (HX324C11T2K2/8)
Спецификации:

 • JEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5V
 • XMP Profile #1: DDR3-2400 CL11-13-14 @1.65V
 • XMP Profile #2: DDR3-2133 CL11-13-13 @1.6V
Повеќе инфо тука.
hp11.jpg hp22.jpg
2200 денари

За комплет, 4000 денари
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,082
1,310
Скопје
1. HyperX Predator DDR3-2400 CL11 2x4GB (KHX24C11T2K2/8X) - 2000
2. HyperX Predator
DDR3-2400 CL11 2x4GB (HX324C11T2K2/8) - 1800

Извадете го максимумот од вашата стара DDR3 платформа!
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,713
Мислења
863,116
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно