1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Kingston HyperX FURY Blue 4GB DDR 1333MHz?

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од InSides, 17 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  118
  254
  21 Февруари 2009
  Здраво дечки,
  на ниет сум да ја проширам меморијата на компјутерот кој служи за процесирање на звук.

  Со таа цел, би сакал да ги продадам сегашните РАМ модули, но не сум сигурен која би била соодветната цена.

  Се работи за Kingston HyperX FURY Blue 4GB DDR 1333MHz - на понуда се 4 модули.

  Купени се од Анхоч, пред 5 години чинам, но компјутерот беше складиран за најголем дел од тоа време. Би рекол (конзервативно) дека имаат работено вкупно 12 месеци до сега.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  954
  1,127
  9 Јуни 2015
  Машко
  провери случајно рамот да не е HyperX Blu, наместо HyperX Fury Blue.
   
 3. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  118
  254
  21 Февруари 2009
  [​IMG]
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 4. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  118
  254
  21 Февруари 2009
  Во недостаток на повеќе информации, цената по модул е 1,000 денари.

  Доколку ги сакате сите 4, да речеме 3,500 денари.
   
 5. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  118
  254
  21 Февруари 2009
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  771
 2. gremlin
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,152
 3. MasteR_#0
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  749
 4. JunkieMKD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  229
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...