1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kingston 4GB DDR3 1600MHz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од wolverine, 18 oктомври 2017.

 1. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  779
  664
  27 Јуни 2012
  Го продавам рамов, купен пред точно една година со преостаната гаранција уште 48 месеци. Не ми треба бидеќи купив нови делови за HTPCто со DDR4 рам. Компјутерот во кој што беше рамот не е многу користен чат пат неколку пати неделно.

  На гаранцијата имам повеќе делови така да листот нема да ги во доставам, но ќе бидам тука за доколку има потреба од тоа.

  Моментално истиот кошта 1950 денари. Го продавам за 1400 денари.

  * Не праќам по карго, ако сте од скопје или идете кон скопје слободно пишете ми.
   
 2. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  779
  664
  27 Јуни 2012
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  749
Вчитување...

Сподели

Вчитување...