1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kingston 2gb DDR2 рам плочки

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 22 Јули 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам околу 20 рам плочки Kingston 2gb DDR2 и уште неколку исто од 2gb DDR2 ама друг бренд.
  received_656282984875348.jpeg received_914521762228887.jpeg received_2442577755973790.jpeg

  Цена 500 денари парче.
   
  На Uber- и JunkieMKD им се допаѓа ова.
 2. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  785
  577
  29 Март 2011
  2 за 500 можи ?

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  279
  231
  9 oктомври 2010
  "Kingston" од каде и колку те закрпија?
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Од али се, иначе незнам точна цена, овие се рам плочка што ни останаа вишок, бидејќи беше порачана поголема количина, а колегата ги порачуваше. :)
   
 6. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  910
  1,542
  20 Јануари 2015
  Машко
  Јас од овде имам земано 2x2GB Kingston за 7.87$ или 430 денари, за двете.
   
  На igor_igor и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 7. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  279
  231
  9 oктомври 2010
  [​IMG]
   
  ТАТА_МАТА, mnikolce и на Gucci им се допаѓа ова.
 8. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  785
  577
  29 Март 2011
  За тоа и јас прашав дека имам нарачано 2х2гб и ме кошта 10.10усд :) цената си е свој избор (на продавачот) немој погрешно да ме сфатите јас само прашав

  Испратено од ЧипиЧан
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,051
  3,022
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sekoj glea da si zarabote. Eve na primer ti da sitkas stvari i jas da ti se umesam deka na aliexpress go ima duplo poeftino i da ti gi prenasocam site musterii na aliexpress kako ke ti bide na tebe posle ?
   
  На zipi123, Chaeld10_8, HardCorec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,808
  2,040
  19 Јули 2013
  Горе долу исто како би ти било и тебе, доколку сакаш да купиш нешто, а сите знаат дека на друго место е напола цена, но никој не кажува и дознаваш отпосле.
   
  На alek99 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  61
  66
  20 Април 2016
  Машко
  Цената ја одредува продавачот ама ја диктира и пазарот со понуда и побарувачка.
  Има артикли тука кои се иста цена со Aliexpress па и поефтини во повеќе ситуации ама има и што не се.
  Во овој случај цената е нормална за нашиот пазар и спрема мене ценкањето треба секогаш да биде во нормални граници, а не на пола од продажната цена :)
   
  На Mario.Bog и Pane24 им се допаѓа ова.
 12. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  785
  577
  29 Март 2011
  Јас ја кажам реалноста ништо друго :) а како ќе ми биди пфф не можам да кажам не можам да продавам нешто дупло од тоа што вреди и крај краева не се замешав во твој оглас

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 13. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Го замолувам некој од модераторите да ја зачисти темава
   
 14. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Цена за 2 плочки, 800 денари.
   
 15. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
 16. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  803
  398
  15 Декември 2013
  Машко
  Една плочка 500, две за 800, 5 за 1800, имам и други брендови 2гб ддр2 тие по 400 за една, 700 за две. :)
   
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  274
 2. CyberTm
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,333
 3. rippermkd

  Проценка kingston V300

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  510
 4. Loaded_Dice
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  244
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  236
Вчитување...

Сподели

Вчитување...