• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кинези со некои чудни барања

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
830
508
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Дали некој се има сретнато со случка
и која е цалата приказна со Кинезите
што бараат Пристап до VM на Македонски IP
како и до акаунт на UpWork за работа...
колку е целото "legit" како и "опасно"???
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,440
2,286
На Upwork Serbia често се збори за ова. Генерално, Кинезите "купуваат" акаунти од Европејци затоа што мислат дека така ќе имаат поголема шанса да бидат вработени. Е сега, најверојатно ова е и превара.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,474
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно