1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кинески веб продавници што испорачуваат до Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Fatal1ty_, 8 Јули 2013.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010

  Ова ти се живи глупости.
  Има можност за плаќање сметки во EVN и Телеком :)
  Веќе сум регистриран.

  BTW пробав уште еднаш на dx.com и пак ми вели Failed to authorize payment.
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас ако се сеќавам така го отворив налогот. Ако не трк до плоштадот во Куманово у Шпаркасе и отвори една за интернет само. Јас со нејзе секаде плаќам. Од Халк (унибабка) исто така работи сегде. Само пази да е виза електрон не местрото идиотско.
   
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,498
  1,820
  5 oктомври 2007
  Машко
  Aj sega odi kaj kartickata i ke vidis tamu edno dneven limit za internet plakanja. Plus mora da e visa elektron. Maestro ne go biva, plus ako ti e od postarite.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  Што се замарате со DX, покрај Fast Tech, ако го има истиот производ, треба да си луд да не идеш преку FT, него преку DX.
   
 5. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јави се на 15 600 ако ти е од Тутунска. Брзо одговараат и на мејлови. Солидна поддршка имаат.
   
 6. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  Вчера ми стигна нова Visa Electron од Стопанска Б. по пошта, старата и истекла важноста, и на новата најдолу пишува Valid only in Macedonia?
  До сега тоа не го пишуваше на старите, можеби некоја нова политика Visa Electron? само за Македонија.
  Инаку плаќам со Visa Internet исто СТБ поминува секаде.
   
 7. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010

  Најверојатно ќе мора вака да направам.


  Visa Electron е.
  Дневен лимит ми е 0.
  Пробав да сменам во поголемо, ама не ми ја прифаќа лозинката. Што е проблемот ?
   
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Зошто не се јавиш на 15 600? Ќе ти кажат веднаш што може да биде проблемот наместо ние да погодуваме.
   
 9. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко
  Најдобро е да се јавиш на овој број, најверојатно ти е блокирана картичката за електронско плаќање и треба да ти се одблокира. Поздрав
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010
  Не ми ѕвони од T-Mobile.
  Само тој број да вртам ?
   
 11. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  270
  180
  6 Март 2012
  Машко
  како бе јас одма добив...
   
 12. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  оти не си извадите од унибанка visa electorn до сеа у сите банки што сум бил овие нај добро се покажаа ни те прашуваат за што ке ги трошиш парите ни дали ке плакаш преку интернет едноставно не ги интересира и не прават никаков проблем за плаќање преку интернет
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,713
  30 Мај 2010

  Има звучен сигнал 3-4 пати и ми исклучува самото.


  Пробав и на Fast Tech, ама таму се плаќа со Paypal.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ниедна банка нема никакво право да те праша за што ги трошиш парите. Једино Тутунска е исклучок со овие интернет глупости и Стопанска. Сите виза електрон картички од сите други банки фунцкионираат беспрекорно. Се дискутирало на фоумов мал миљон пати.

  Ако мене ме праша банката за што ќе ги трошам парите во секунда празнам цела сметка и ја затварам, па ги пријавувам. Банка има право да ти задржи сретства ако и е така наложено преку извршител од страна на УЈП (и само УЈП), или да те пријави на надлежни институции ако има сомнителни трансакции, а сама да исправа криви дрини тоа несмее. Јас незнам како од VISA допуштиле вакви срања да се дешаваат кај нас.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас од ВИП одма добивам. Само тој број, без 02 или слично напред.
   
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  За да го промени лимитот треба да се има Токен или мТокен, така да само на шалтер.
  Инаку чим ти пишува 0 дневен лимит тоа значи дека можеш да плаќаш колку сакаш, нема потреба да менуваш ништо.
   
  На prijatel-MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Зошто на http://www.aliexpress.com/ ми дава опција за достава само DHL? Ме наоѓа дека сум од Македонија, и за item од 50 долари, ми искача 130! Не ми даде друга опција за достава. Не сум регистриран, ако има тоа врска.
   
 18. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Алиекспрес ти е иБеј стил, тоа се различни луѓе/шопови. Барај од друг продавач што врши бесплатна достава до Македонија, а не само преку ДХЛ.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,498
  1,820
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ma i toa izgleda nema vezw' Mene mi stoi 0 a mozam da plakam i se. E sega mozno e posto i pred da go uvedat ova sr****vo imam plakano pa mozda sistemot e ckart
   
 20. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Па тоа е де, 0 значи дека немаш лимит на плаќањата нема што да се менува.
   
 21. prijatel-MKD

  prijatel-MKD
  Intern

  126
  33
  7 Мај 2009
  Машко
  Freelancer локации за сајбер просење!
  Значи, не може дури ниту со дозвола, вели МВР.
  „...категоризирано во категоријата А, значи дека негова набавка е забранета.“
   
  На Dark HaCkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко
  Да, нема потреба од никаков префикс, доколку си во можност обиди се со број од Вип.
   
 23. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  821
  688
  5 Јули 2011
  Кога пребаруваш од десна страна под sign in бла бла барај шипинг метод и штиклирај/одштиклирај од дроп даун менито што ти одговара.
   
 24. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  649
  2 Април 2008
 25. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...