• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кинески веб продавници што испорачуваат до Македонија

fazrijan

Gaining Experience
24 март 2012
133
116
Skopje
www.terakota.com.mk
A kakva druga?Imam Maestro debitna i Visa kreditna,od Ohridska,so e problemot neznam

Извади си Интернет картичка чиста работа си префрлаш на неја од дебидната/кредитната картичка колку ти треба и немаш никакви нервози :)
 

SissyMis

Intern
24 февруари 2014
4
0
Извади си Интернет картичка чиста работа си префрлаш на неја од дебидната/кредитната картичка колку ти треба и немаш никакви нервози :)

of toa li sega da pravam,pri 2 karticki.So kreditna probav,prvo nesakase,sea vika ok e pa ke vidime dali jabana utisle parite :D
 

TIPEE14

Intern
7 декември 2013
24
1
Mi stasa poracka od ebay treba li nesto da se potvrduva deka si ja primil porackata oti negledam takvo nesto kaj ebay kako kaj aliexpress ???
 

TIPEE14

Intern
7 декември 2013
24
1
edna poracka od ebay mi kasne trebase da stasa do 2 mart a ja nema uste sto da pravam da mu pisam li na prodavaco gledam tamu mi traze mob tel. Da go napisam li da ne se slucajno javat ovie ne go nogu baratam angliskio ??? :D
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,596
4,872
Ми пристигна хдми кабелот од Али, кој беше испорачан на 19 ти минатиот месец. Пред него имав нарачано усб, но уште го нема да стаса.
2r7rbjq.jpg
 

LifeBindeR

Intern
29 мај 2013
107
37
Па добро бре, зар нарачувате од интернет предмети кои ги има во локалните продавници?

Зошто да не? Цената на некој работи е повеќе од 50% поевтина од локалните продавници па ако не ти се брза зошто да не заштедиш некој денар.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,596
4,872
Веќе имав хдми кабел на позајмица од другар, затоа не ми беше итно. Инаку, 2м кабел ми побараа над 400/500 денари, а тука го платив за помалку од 5 долари.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,549
4,257
Скопје
Веќе имав хдми кабел на позајмица од другар, затоа не ми беше итно. Инаку, 2м кабел ми побараа над 400/500 денари, а тука го платив за помалку од 5 долари.
Од Анхоч земав неколку последниве недели, мислам дека беше 230 денари 2/3 метра.

Што ако не работи?
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,596
4,872
Го пробав овој, добро работи ако не друго барем засега. Ако не работи не знам... ке му пишам и мислам дека нема да направи проблем да ми го врати назад.
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,660
2,192
И јас имам повеќе пати зимано кабли, различни.. Во некои случаи, цената е била и до 70-80% пониска од нашите продавници.

До сега не сум имал проблеми со производи од онлајн кинески продавници. Можеби сум имал среќа. :)


едит: се извинувам, имав еднаш проблем, производот не функционираше како што треба. Бидејќи се работеше за ситни пари, само ги известив за проблемот без никакви очекувања. Во рок од 24ч ме известија дека ми пратиле друг таков исти производ.

Само како споредба. Во мојата локална продавница за кабли/електроника, на влезната врата пишува "Купената роба не се враќа".
 
Од Анхоч земав неколку последниве недели, мислам дека беше 230 денари 2/3 метра.

Што ако не работи?

Да и јас земав од Анхоч, некојси Хантол или Гембирд беше мислам. Сликата ми трепкаше од време на време и се губеше сигналот на моменти. Кога земав 3макс од Т-Ебале во пакет со рисиверите идеа HDMI кабли кои ме спасија од ѓубрево што го продава Анхоч. Стварно треба да ги откачат тие гнасни брендови.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,581
3,328
Сталкер другарче се надевам дека кога ќе ти стигне butt plug-от од Кина нема и него да го сликаш и ставиш на форумов, оти до сега се изнаслика. :)
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,596
4,872
Хаха, ако па ти што има веза. Да не си речат луѓето дека лажам, башка нов ми е телефонот и мерак ми е да сликам. :p :D
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
Искуства со Swiss Post?
Мала е разликата во цена во споредба со China Post Air Mail, доколку е подобро 2 евра не ми менуваат нешто.
Царина и ДДВ над 45еу така?
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,660
2,192
ддв над 20 (или 25 беше) еур, над 45еур царина + ддв. Мислам дека вака беше, нека ме исправи некој ако грешам.

Swiss/Singapore Post се за нијанса подобри од China Post.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,071
735
нарачав во октомври некаде....ги немаше месец дена,ми јавија дека имале проблем со пакувањето на некој батерии и им го вратиле цел контењер назад.и ми пишаа дека ми ги испраќаат пак.
после проверував со тракинг бројот и го покажуваше на чајна пост.сега го нема ни таму.
значи иста беља не снајде.
и јас веќе толку од dx.

да надополнам,сега проверувам со тракинг бројот и ми го појави.
некој да ми каже што точно значат информациите во листата?
ifs5ja.jpg
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,196
3,778
да надополнам,сега проверувам со тракинг бројот и ми го појави.
некој да ми каже што точно значат информациите во листата?
Пакетот ти е моментално на аеродром во Шангај (како и претходниве три месеци), чека лет за Европа. Оди на 17track.net, таму дава малку поразбирливи информации. Да не ти нарачката од dx?
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,071
735
да од ДХ ,нарачана октомври,ноември.
зар уште е во кина,мамето нивно...
2zhefdu.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,839
Членови
30,763
Најнов член
Filip88
На врв Дно