1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кинески телефони (мислења, искуства, препораки, сугестии...)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од TATA_MATA, 3 Декември 2013.

Дали би купиле кинески телефон?

 1. Да!

  209 глас/а
  67.4%
 2. Не

  101 глас/а
  32.6%
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
   
  gremlin, Happy и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 2. Sherminator

  Sherminator
  Intern

  25
  11
  3 Јули 2018
  Машко
  Знае некој кај може да се купи Realme, Oppo, Redmi телефони кај нас или Бугарија, Србија, Грција??
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  vivo Y70s - Full phone specifications

  2XA77 + UFS 2.1 + 8GB рам за џабе....
   
 4. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 5. hehexd

  hehexd
  Intern

  31
  25
  18 Септември 2019
  Машко
  занимер
  Realme и Redmi има во Нептун
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
 7. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  И ми note 10 е одлично вгнезден. Многу тешко да се победат за парите.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  [​IMG]

  Многу сум заинтересира за плусот. Мора да се проба GN1 сензорот, 1.2 µm,пиксели, 1/1.3'' dual pixel auto focus + F 1.6 бленда! само да се надеваме дека има OIS? не гледам инфо никаде за тоа, а според рекламниот материјал изгледа дека има некоја напредна оптична стабилизација, ако нема нека си го задржат, EIS или која и метода да се користи за ВИДЕА, нема никаква улога во фотки, поготово во темно.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  vivo announces X50, X50 Pro and X50 Pro with unique cameras

   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 11. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па отвори, бесплатно е.
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  How Cheap Can You Get a 6.52-inch Smartphone? DOOGEE’s X95 is only $60

  60$ = 3250 денари.

  Има оптички зум и портрет камера.

  Некои брендови уште се циганчат за камера со оптички зум.

  Мислам дека ке брка 90% од работата.

  Единствен проблем е тоа што ке бидеш пoд константен напад од реклами/вируси/keyloggers/autodownloads и слично.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,618
  7,686
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мене ме интересира дали направил некој 16:9 телефон оваа година? 18:9 страшно ми е непогоден за користење со една рака (горе лево недостижно). Би си земал и помал телефон да најдам ама гледам сите се такви правоаголници.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008


  Не само што има драстично подобро стабилизација, него скоро ЦЕЛО време е во фокус и има повеќе детали. Страшна работа. Со новиве сензори, искинаа кинезиве.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...