1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кинески телефони (мислења, искуства, препораки, сугестии...)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од TATA_MATA, 3 Декември 2013.

Дали би купиле кинески телефон?

 1. Да!

  209 глас/а
  67.6%
 2. Не

  100 глас/а
  32.4%
 1. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  561
  274
  14 Април 2012
  Машко
  Вчера го гледав Маркес ривјутот врв, може да се купи кај нас негде?
   
 2. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Знам ги носат Опо во Австралија и азиските земји. За европа немам слушмато.... Али експрес..

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  561
  274
  14 Април 2012
  Машко
  Се пЛаќа царина за тел дека е 425 долари?
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  797
  315
  9 Август 2018
  Машко
  Па ако му кажеш на продавачот да стави дека е некоја играчка ондак ќе си го платиш само телефонот и ништо друго.
   
 5. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  418
  337
  1 Февруари 2017
  Машко
 6. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  561
  274
  14 Април 2012
  Машко
  Да им пишам мислиш?
   
 7. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  418
  337
  1 Февруари 2017
  Машко
  Незнам случајно ми излезе страницата .
   
 8. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  561
  274
  14 Април 2012
  Машко
  Не се озбилни 1500 евра ми побараа за преднарачка да ми го донеселе..
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Мене тоа на фејк ми делува.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  561
  274
  14 Април 2012
  Машко
  Тежок фејк е тоа...
   
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  S20 јас завчера мигрирав за корисник на Телеком. Не се сеќавам дали беше + или не
   
 13. Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 14. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Не разбираат дека со секоја реклама се повеќе му бодат очи на трамп и се се поблиску до црната листа.
  После ќе треба да купуваме самсунг.
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Кинези и маркетинг не иде у 1 реченица, со тие пари ќе уложеа во напредок на софтвер за камера, ама.......
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  На Happy и GGTT1 им се допаѓа ова.
 17. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Мислиш јафон

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 18. annabanana14

  annabanana14
  Intern

  17
  0
  18 Април 2020
  Женско
  predlozete nekoj eftin kineski mobilen ama stvarno eftin do 5-6000 den samo da ima ubava kamera i da ne e postar od 2019
   
 19. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Дддвоен пост!


  View: https://youtu.be/BnD9OD051UQ


  Не сакав да ја загадувам темата 7 митови на телефони па решив тука да ставам не толку сочна споредба на батерии.

  Поентата на постот ми е дека многу повеќе ми се свиѓа IPS екран од амолед и добро се приметува во видеото.

  Уживајте!

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На bandrej му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  834
  403
  10 Април 2011
  не сватив зашто ти се свига поише ипс?
   
 22. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Амоледиве ми се како темно плави сите, IPS панелот ми е некако по природен на око.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 23. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  148
  166
  9 Март 2016
  Машко
  Победникот на видеото најавуваат дека ќе биде уствари новиот Poco F2 Pro за глобален пазар, а ќе искочи на 12ти Мај.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 24. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,196
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Со таква батерија богами е лесен за препорака!

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На bandrej му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008

Сподели

Вчитување...