1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кинески телефони (мислења, искуства, препораки, сугестии...)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од TATA_MATA, 3 Декември 2013.

Дали би купиле кинески телефон?

 1. Да!

  209 глас/а
  67.6%
 2. Не

  100 глас/а
  32.4%
 1. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,757
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го има ли Realmi на наш пазар?
   
 2. sas_klar

  sas_klar
  Intern

  38
  11
  8 Јануари 2009
  Машко
  Сакам да прашам за она што е како потпис на сликата од камерата, лево доле, обично на xiaomi телефоните а и на други, дали има опција да се поништи, исклучи?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 3. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  147
  166
  9 Март 2016
  Машко
  Секако дека има опција да се исклучи. Во камера во settings, device watermark - off.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  sas_klar, DonFrozex и на Oktar им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Нема, а и да има софтверот е канцер.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Сензорот е од сони. Ајфон 11, Самсунг с10 и мате 30про имаат сони сензори.

  Сака да каже дека наредната година опо ке биде конкуренција за најдобра камера.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 6. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,384
  6,500
  27 Март 2014
  Претераа со херцажава.. Во трката кој ке извади телефон со повеќе херци, батеријата има да страда.
   
  Happy, The Geek Boy и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 8. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,180
  645
  12 Април 2017
  Машко
  Врска нема оваа работа моментално, ретко која апликација (игра) подржава 90Хз.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,324
  1,779
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Колку да ги излажат купувачите со високи цифри, не е само херцажата што го прави целото искуство. Слично како К30 на шаоми, ставија 120 херцен екран но наместо амолед ставија лцд и тоа со две предни камери, катастрофа барем камерата можеа да ја остават како кај К20 па да се ужива во екранот а вака исечокот на камерата не само што е преголем туку и лошо штрчи бидејќи лцд екранот не може да го покрие како амолед екраните.
   
  На Happy и DrMTR им се допаѓа ова.
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  725
  284
  9 Август 2018
  Машко
  А и не само тоа, туку за кои игри на Android ќе биде корисна таа херзажа. За Candy Crush Saga, Coin Master и PUBG Mobile со пропаднатата графика. Lol, ајде сваќам некоја асална игра на компјутер, еве на пример CS:GO каде што е битно да има повеќе херци за подобра реакција, ама за на Телефон е трчи лажи.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,384
  6,500
  27 Март 2014
  ^ Маркетиншка патка.
   
  На Happy и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  Ова е некој нов општо прифатен израз или си го тресна онака во твој стил, ДрМТРшки?
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Се молат оние кои надмено обвинуваа за пристрасност од моја страна, да ми посочат каде можам да го купам ПРВИОТ телефон со S865? @DelphiUser мислам дека ти се натегаше за ова? де ако сакаш линкче пушти.

  Исто и @moongose, бидејќи ти стави лајк во дискусијата - и ти ако сакаш прати го линкот, пошто нели први го исфрлиле уредот - за ZTE моделот зборам.

  Пошто има тренд да се фаќаме за ситници на форумов, сега и јас малце ќе играм по ваше.
   
  Последна промена: 26 Февруари 2020
 14. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Како што знам сеуште не можеш да купиш 865 телефон. Трката е во тек.
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Nope.

  You can now preorder the Galaxy S20, S20+ or S20 Ultra

  Дај ми линк за пре-ордер за Axon, чекам. Плус S20/Ultra веќе го имаат стотици луѓе на нет, има и рецензии.
   
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  телефонот не е излезен, батка. преордер значи баш тоа. што форсираш на празно.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Ок да повторам.

  Дај ми линк за пре-ордер за Аксон, рецензија, или место каде што дава дека е in stock. S20 ultra ќе биде кај обични корисници за едно недела дена. Секогаш порано ги доставуваат.
   
 18. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Xiaomi веќе го пушти во продажба својот телефон со 865, така да твојот Самсунг ја изгуби трката. Тој сега е во трка со марки како Realme, VIvo, ZTE за второ/трето место.
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  1. Straw Man, Mi 10 не беше тема на дискусија. Скролам нагоре, не гледам никаков мој пост за Mi 10 кога се работи за прв телефон со S865, него дискусија за Аксон. Ако најдеш постирај го. Нити сум рекол дека S20U ќе биде прв.

  2. Линк од Аксон, пре-ордер, рецензија, давај.
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Како што реков во постов над овој, еве ги S20-те, во раце на сопственици, уреди купени финално.

  Galaxy S20+ first impressions : Galaxy_S20

  @DelphiUser, @moongose, линк од Аксонот AKA "првиот телефон" со S865? онлајн продавница, сопственик.
   
  Последна промена: 2 Март 2020
 21. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Не разбирам зошто упорно ме прозиваш за телефонов?!
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,392
  27,093
  4 Септември 2008
  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Имаш ставено лајк на постот, што значи се согласуваш дека уредот требаше да биде прв со 865. Па така би те замолил да му дадеш линк да го порачам, или купам.
   
 23. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Лајкот бил за првиот дел од постот (а постот пред три недели). Тоа кој уред прв ќе имал нешто а кој последен, ама баш ништо не ми значи.
  Што да правам, нема опција на форумов да се означи за кој дел се однесува лајкот во објави каде има повеќе мисли, за да се избегнат заблудите.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  CBB_6, Aowek и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 25. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,324
  1,779
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Како може скорот да е повисок од Mi 10 Pro? Ги гледав споредбите и кај скоро сите тие на Mi 10 беа подобри, што пропуштам?
   

Сподели

Вчитување...