1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кинески телефони (мислења, искуства, препораки, сугестии...)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ТАТА_МАТА, 3 Декември 2013.

Дали би купиле кинески телефон?

 1. Да!

  205 глас/а
  67.2%
 2. Не

  100 глас/а
  32.8%
 1. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,421
  1,582
  25 Март 2013
  Машко
  'Знам, и неиспегланиот софтверот и слабата поддршка и малите заедници се проблем. Плус кога ќе навлезеш во еко системот на еден бренд, не ти се искача некако
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  242
  155
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Незнам дали сум на право место со мојов пост, но не сакам да отварам нова тема. Имено се работи за проценка на мобилен телефон марка Huawei P Smart. Телефонот е во перфектна состојба, без ниедна гребнатинка, чуван во оргинална Хуауеи заштитна маска. Има гаранција до 31.07.2020 година, земен од Телеком
   
 3. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  146
  124
  8 oктомври 2016
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  843
  900
  2 Март 2011
  Машко
  На stefano му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Нема отворено тема за ZTE па еве ревју за Red Magic 3.

  Еве на кратко:
  - Гејмерски телефон
  - AMOLED 90Hz екран
  - Воздушно ладење
  - Прв телефон што снима 8К резолуција и 1920P Slow motion (Beta ама работи)
  - Солидна 48mpix камера со сите стандарди (4к60fps, etc.)
  - Stereo звучки
  - Солидна 5000Mah батерија


  И најбитно почетна цена 500Е.


  Двете ревјуа се малце контрадикторни:

  Едното кажува дека ладењето е гимик и намулва 1.5 степени целзиусови додека другото вика дека цели 16 степени е поладен телефонот.

  Јас лично мислам дека ладењето е ставено за да може да сниме 8К без да грее.

  Nubia Red Magic 3 Smartphone Review: 8K videos and active cooling - Review notebookcheck


  View: https://www.youtube.com/watch?v=kjMj5CeX9gc
  - MRWHOSTHEBOSS Review
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  ZTE Axon 10 Pro Smartphone Review: The flagship killer from China - Flagship killer од кина со малце солена цена од 600Евра. Да е блиску ценовно со Ми9 би бил солиден избор. Со сите марифети на флагшип со икслучок на 3.5мм чек.
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Извинување за троен пост ама никој не пишува на темава и нема кај да напишам.

  LeEco Le Max 2 - Full phone specifications - Супер телефон, екран 1440p и камера со оптичка стабилизација(OIS), 4к видео, 4Gb ram, 32Gb меморија, супер звук, антени, сигнал, метален (Подобар од пластика и стакло).Нема апдејти и срања софтверот е проверен може да има некоја екстра апликација ама се може да се деинсталира. Потсеќа малце на Iphone ама лесен е за навикнување. Нема 3.5мм чек и проширување на меморија. Зашто гњавам со телефон од 2016?

  Од али експрес за 87 евра + достава . 150.000 Antutu од прилика колку мид рејнџ снапдрагон, за игри нема да имаш проблем.

  За истите пари во анхоч ке купиш Doogee или Нокиа 1 со 1Gb ram и 8 гига меморија. На антуту 21.000, тетрис да сецка.

  Kimovil.com - Code: KIMOVIL15
   
  На DelphiUser и ТАТА_МАТА им се допаѓа ова.
 8. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008


  Лелеее ова со GCAM, би требало да кине!
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  На хартија да, во реалност разочарувањето доаѓа...
   
  The Geek Boy, DaVoRkNe, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008


  Која реланост, и кое разочарување?
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ова е новиот флагшип килер! Најавија дека ке се прошири во европа нормално ние ке го добиеме после година дена минимум.

  Еве уште еден сличен на него пуни цела батерија за 29минути.


  View: https://youtu.be/l-C_367kkno
  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  gcam работи добро единствено на Pixel. Сите други "деривати " и модови се полни багови и не го даваат тоа што треба .
   
  The Geek Boy, Скоти и на Oktar им се допаѓа ова.
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,499
  23 Јуни 2015
  Машко
  Gcam сум користел на Ми Макс, Ми А1 и Редми Ноут 5. Без никаков проблем, се си функционира. Пример Gcam за самсунгот немам сеуште, сите крашнуваат или фејл слика вади. Не дека ми треба, но од љубопитност пробав неколку пати и кренав раце.
   
  На The Geek Boy и psyside им се допаѓа ова.
 15. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,245
  6,363
  27 Март 2014
  Се согласувам. На самсунг сите можни билдови се баговани ептен. Крашуваат на рандом периоди и во различни сценарија.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008
  Во кој свет тоа?

  20 телефони со gcam, работат одлично.
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,163
  25,481
  4 Септември 2008
  Samsung користи Exynos, неспоредливо помалце поддршка за gcam, така да споредбата не ти е на место. Ако го гледаше видеото ќе видеше дека има full support за gcam.
   

Сподели

Вчитување...